×
Etiketë: bllokimit
Bota/Rajoni25 Shtator 2020
Ministria e shëndetësisë tha të premten se Italia ka regjistruar 1,912 raste të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit. Ky është numri më i lartë ditor që nga fundi i bllokimit dhe nga...
Lajme24 Shtator 2020
Mbajtja e raundit të radhës të dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, i planifikuar të mbahet më 28 shtator në Bruksel, është në pikëpyetje. Shkak për këtë është raportuar të jetë refuzimi i institucioneve të Prishtinës...
Bota/Rajoni23 Shtator 2020
Disa ditë pas fillimit të një bllokade të dytë kombëtare në Izrael, numri i infeksioneve të koronavirusit arriti një rekord të ri. Sipas një deklarate nga Ministria izraelite e Shëndetësisë, 6 861 infeksione të reja...
Ekonomi23 Korrik 2020
Pas bllokimit të llogarive të Telekomit të Kosovës, sot punëtorët e kësaj ndërmarrje do të protestojnë para Qeverisë dhe Kuvendit të Kosovës, raporton portali Front Online. Rreth 3500, punëtorë të kësaj ndërmarrjeje rrezikojnë të mbesin...
Bota/Rajoni16 Korrik 2020
Qeveria federale e Kanadasë do t’u japë 13 krahinave dhe territoreve më shumë se 19 miliardë dollarë kanadezë (14 miliardë dollarë amerikanë) për të ndihmuar në pagimin e kostove të rifillimit të ekonomisë pas disa...
Lajme15 Korrik 2020
Ministri i Ekonomisë dhe Ambientit, Blerim Kuçi ka reaguar pas lajmit për bllokimin e llogarive bankare në Telekom nga ana e përmbaruesit privat për rastin me “Z-Mobile“. Kuçi ka thënë se ky bllokim është shqetësues...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.