×
Etiketë: itali
Bota/Rajoni28 Shtator 2020
Italia ka raportuar 1,494 raste të reja me koronavirus në 24-orëshin e fundit, ka bërë të ditur Ministria e Shëndetësisë së vendit të hënën. Ndërkaq, vendi ka pasur edhe 16 vdekje të reja, për të...
Bota/Rajoni27 Shtator 2020
Një shqiptar 47-vjeçar i cili ishte xheloz jashtë mase në gruan e tij tentoi ta mbyste atë me një tel elektrik.Ngjarja ka ndodhur në një shtëpi Valpolcevera në Itali. Ai e ftoi në shtëpinë e...
Bota/Rajoni26 Shtator 2020
Mbi 400 shkolla në Itali janë goditur me së paku nga një rast me coronavirus që kur u rihapën ato këtë muaj dhe 75 objekte shkollore u detyruan të mbylleshin nga autoritetet. Sipas agjencisë së...
Bota/Rajoni25 Shtator 2020
Ministria e shëndetësisë tha të premten se Italia ka regjistruar 1,912 raste të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit. Ky është numri më i lartë ditor që nga fundi i bllokimit dhe nga...
Bota/Rajoni22 Shtator 2020
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Leçe të Italisë, ku dy persona janë vrarë me thikë. Policia italiane ka bërë të ditur se Daniele De Santis dhe Eleonora Manta u gjetën të vdekur në...
Bota/Rajoni18 Shtator 2020
Italia regjistron 10 viktima si pasojë e Covid-19 gjatë 24 orëve të fundit (dje 13) duke e çuar numrin total të vdekjeve që nga fillimi i pandemisë në 35,668 persona. Autoritetet e shëndetësisë raportuan gjithashtu...
Bota/Rajoni16 Shtator 2020
Një zjarr i përmasave të mëdha shpërtheu, për arsye ende të paditura, në zonën e portit të Ankonës në Itali. Flakët filluan rreth 35 minuta pas mesnatës duke vënë menjëherë në lëvizje 16 skuadra zjarrfikësish...
Bota/Rajoni14 Shtator 2020
Pas një mbyllje gjashtëmujore, më e gjata në Evropë, Italia rihapi shumicën e shkollave të saj, duke testuar aftësitë organizative të qeverisë, nervat e mësuesve dhe vetëkontrollin e studentëve të ngazëllyer. Sipas mediave të huaja,...
Bota/Rajoni10 Shtator 2020
Pas një periudhe të gjatë stabilizimi, e cila ushqeu shpresat se në Italinë e kthyer në njërin prej vendeve më të goditura nga koronavirusi gjendja po ecte drejt ritme te shpejta drejt një përmirësimi të...
Bota/Rajoni08 Shtator 2020
Sot autoritetet shëndetësore italiane kanë deklaruar se në 24 orët e fundit janë regjistuar 1370 persona të infektuar me COVID-19, ndërkohë që një ditë më parë ishin 1108. Me bilancin e sotëm, Italia kalon 280...
Bota/Rajoni07 Shtator 2020
Giuseppe Mastini, 60 vjeç, i cili ishte dënuar me burgim të përjetshëm në vitin 1989, është arratisur nga një burg i sigurisë së lartë në Sardenjë të Italisë. Policia e ka nisur një operacion në...
Bota/Rajoni07 Shtator 2020
Giuseppe Mastini, 60 vjeç, i cili ishte dënuar me burgim të përjetshëm në vitin 1989, është arratisur nga një burg i sigurisë së lartë në Sardenjë të Italisë. Policia e ka nisur një operacion në...
Bota/Rajoni02 Shtator 2020
Italia ka raportuar 1,316 raste të infektimit me koronavirus përbrenda periudhës së fundit 24-orëshe, ka bërë me dije Ministria e Shëndetësisë së vendit të mërkurën.Shteti ka pasur edhe gjashtë të vdekur përbrenda një dite, të...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.