×
Etiketë: lartë
Lajme01 Tetor 2020
Viti i ri akademik 2020/2021, fillon sot në institucionet e arsimit të lartë, për studentët e vitit të dytë dhe të tretë, kurse për studentët e rinj të vitit të parë do fillojë me vonesë....
Bota/Rajoni30 Shtator 2020
Gjeneva pritet të rrisë pagën minimale në vend në rreth 3800 euro, që raportohet të jetë më e larta në botë, pasi autoritetet lokale kanë aprovuar masat e reja në një votim të befasishëm, në...
Bota/Rajoni26 Shtator 2020
Ministria e Shëndetësisë e Çekisë njoftoi se gjatë 24 orëve të kaluara në këtë shtet janë regjistruar 2,946 raste të reja të koronavirusit. Kështu, në shtetin me 10.7 milionë banorë numri i përgjithshëm i rasteve...
Bota/Rajoni26 Shtator 2020
Presidenti amerikan, Donald Trump, thuhet se do të nominojë Amy Coney Barret si anëtaren e re të Gjykatës së Lartë, në vendin e së ndjerës Ruth Bader Sinburg. Sipas medieve të huaja, përcjell Telegrafi, vendimi...
Bota/Rajoni25 Shtator 2020
Ministria e shëndetësisë tha të premten se Italia ka regjistruar 1,912 raste të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit. Ky është numri më i lartë ditor që nga fundi i bllokimit dhe nga...
Lajme25 Shtator 2020
Caleb McCarry, këshilltar i Adam Boehlerit, kryeshefit ekzekutiv të Korporatës së SHBA-së për Zhvillim Ndërkombëtar Financiar (DFC), vizitoi Kosovën më 24 dhe 25 shtator. Gjatë kësaj vizite ai u takua me zyrtarë të lartë qeveritarë...
Bota/Rajoni25 Shtator 2020
Gjatë javës së kaluar autoritetet shëndetësore paralajmëruan se do ta publikojnë analizën për vdekshmërinë e lartë nga coronavirusi në Maqedoni. Me 712 pacientë të vdekur që nga fillimi i pandemisë, Maqedonia e Veriut është e...
Lajme24 Shtator 2020
Prokuroria Speciale e Kosovës këtë vit nuk ka ngritur asnjë aktakuzë për zyrtarët e profilit të lartë. Anipse korrupsioni është një ndër kriteret e mbetura për liberalizim vizash, këtë vit nuk po shihet progres në...
Lajme24 Shtator 2020
Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj ka deklaruar sot se Policia e Kosovës me meritë ka arritur të ketë besueshmërinë e lartë dhe situata e pandemisë ka rikonfirmuar pse e meriton titullin e institucionit të cilit...
Bota/Rajoni24 Shtator 2020
Suedia po shënon rritje të numri të rasteve me Covid-19, pasi njerëzit janë kthyer në normalitet duke mos u brengosur fare për masat mbrojtëse, ka thënë të enjten kryeministri i Suedisë, Stefan Lofven. Lofven tha...
Bota/Rajoni23 Shtator 2020
Disa ditë pas fillimit të një bllokimi të dytë mbarëkombëtar në Izrael, numri i infeksioneve të coronavirusit ka arritur një rekord të ri të lartë me gati 7,000 raste. Sipas deklaratës së ministrisë së shëndetësisë...
Lifestyle22 Shtator 2020
Falë kësaj recete, do ta ulni shtypjen e lartë të gjakut, por edhe nivelin e lartë të kolesterolit të keq. Krejt çfarë ju duhet të bëni është që ta përdorni këtë ilaç natyral për shtatë...
Bota/Rajoni21 Shtator 2020
Gjatë 24 orëve të kaluara, në Iran u regjistruan 3,341 raste të reja të koronavirusit. Kjo është shifra më e lartë që nga fillimi i qershorit. Lajmin e bëri të ditur zëdhënësja e Ministrisë së...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.