×
 • Lajme
 • Lajme

  Punimet në rrjet, KEDS njofton për ndërprerjen e energjisë-elektrike

  FrontOnline
  06 Shkurt 2023

  Për shkak të punimeve në rrjet, KEDS ka njoftuar për ndërprerjen e energjisë-elektrike gjatë ditës së nesërme.

  Gjilan

  1.

  Nga TS 110/35/10 kV Vitia do të ndërprehet:

  Dalja 10kV Begunca (kodi: 61067010) prej orës 11:00 deri në ora 12:30

  Vendet: Beguncë, Lubishtë, Shosharë, Letnicë, Vernakollë dhe Lagjja Arifaj.

  Arsyeja: Ndërprerje për siguri, largimi i shtyllave të demontura 12-metërshe.

  08.02.2023

  Punime të domosdoshme për siguri të sistemit

  Ferizaj

  1.

  Nga  TS 110/35/10kV Lipjan (H09) do të ndërprehet:

  NS 35/10kV Shtime  (H04) dhe pa tension mbesin të gjitha daljet 10kV prej orës 11:00  deri nëora 13:00.

  Vendet: rrugët: 12 Qershori, 14 Dhjetori, Adem Jashari (një pjesë), Afrim Musliu (një pjesë), Ahmet Kaçiku, Ahmet Shtimja (një pjesë), Anton Çeta, Arben Hyseni (një pjesë), e Prishtinës, e Tiranës, Imer Devetaku, Jetë Hasani, Komandant Kumanova, Lagjja e Pajtimit, Milaim Beka, Ymer Prizreni (një pjesë), Rrethrrotullimi për Godanc, Shaqir Tërshana (një pjesë),  Shefket Muhadini, Sheshi i Dëshmorëve, Sheshi i UÇK-së (një pjesë), Shtime, Smajl Gorani, Sylejman Vokshi (një pjesë), Ymer Prizreni (një pjesë), 2 Korriku (një pjesë), Ahmet Shtimja (dhe sheshi), Imer Devetaku (një pjesë), Kompleksi Memorial Reçak, Qesta e Reçakut, Skender Salihaj (një pjesë), Milaim Beha, Ruzhdi Salihu (një pjesë), Skënderbeu, Sylejman Vokshi (një pjesë), Wiliam Walker, Ramadan Kumanova (një pjesë), Skender Salihaj (një pjesë), Parku Teknologjik (2 konsumatorë komercial) dhe Shtime; fshatrat: Mollopolc, Petrovë, Raçak dhe Shtime (një pjesë), Godanc i Poshtëm dhe Godanc i Ulët, Davidovc, Gjugjaj (Gjurkoc) (një pjesë),  Gjurkoc, Rashincë, Vojnoc, Belincë, Caralevë, Greiçec (një pjesë), Karaçicë (një pjesë), Llanishtë (një pjesë), Pjetërshticë, Rancë (një pjesë), Topillë (një pjesë) dhe Zborc, Gllavicë, Koshare, Lagjja e Salihajve (Poredime) (një pjesë) dhe Lubovci.

  Arsyeja: Ndërprerje për siguri, eliminimi i pikës së nxehtë në hyrjen 35[kV].

  08.02.2023

  Punime në projekte investive

  Prishtinë

  1.

  Nga TS 35/10 kV Parku i Biznesit do të ndërprehet:

  Dalja 10[kV] Llapushnik (kodi: 16023003)nga ora 09:00-09:15 dhe nga ora 16:45-17:00

  Vendet: Llapushnik, Orllat, Negroc, Vuqak, Xhurgjicë, Shkolla LLapushnik dhe Kleqkë e Re.

  Arsyeja:  Krijimi i kushteve të punës pa tension, manipulim me ndarësit e tensionit të mesëm.

  2.

  Nga TS 35/10 kV Parku i Biznesit do të ndërprehet:

  TS 10/04[kV] Negrovc Llokma (kodi: 16023003056)nga ora 09:00 deri në ora 17:00

  TS 10/04[kV] Negrovc te shkolla(kodi: 16023003057)nga ora 09:00 deri në ora 17:00

  TS 10/04[kV] Vuqak (kodi: 16023003060)nga ora 09:00 deri në ora 17:00

  TS 10/04[kV] Negrovc te Pllavit(kodi: 16023003058)nga ora 09:00 deri në ora 17:00

  TS 10/04[kV] Negrovc te Vargi (kodi: 16023003059)nga ora 09:00 deri në ora 17:00

  TS 10/04[kV] ———————-(kodi: 16023003244)nga ora 09:00 deri në ora 17:00

  TS 10/04[kV] Gani S. Krasniqi (kodi: 16023003246)nga ora 09:00 deri në ora 17:00

  Vendet: Negrovc dhe Vuqak.

  Arsyeja:  Projekte investive, ndërrimi i transformatorit dhe energjizimi i rrjetit të ri.

  Një delegacion i Prince Coffee viziton plantacionet e kafesë në Indi
  Nga Rubrika
  Lajme15 Korrik 2024
  Asamblisti i Partisë Demokratike të Kosovës në Prishtinë, Granit Geci, koalicionin e lidhur të hënë mesë LDK-AAK në këtë komunë, po e...
  Lajme15 Korrik 2024
  Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti ka komentuar shifrat e popullsisë, teksa ka thënë se Kosova ka rreth 200 mijë...
  Lajme15 Korrik 2024
  Policia e Kosovës është në kërkim të dy personave që dyshohet se kanë kryer veprën penale vrasje në tentativë. Policia e Kosovës-Drejtoria...
  Të tjera
  Lifestyle15 Korrik 2024
  Kur vjen puna te humbja e peshës, terma të tilla si “kalori të pakta”, “zero kalori” dhe “prerja e kalorive” janë hedhur...
  Lajme15 Korrik 2024
  Një top ofertë të pa parë deri më tash ka lansuar kompania numër një për turizëm në Kosovë Sharr Travel për në...
  Lajme15 Korrik 2024
  Kurti takohet me drejtoren e NDI, ZKM: Diskutuan për zhvillimet në vend dhe në botë Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti e ka...
  Lajme15 Korrik 2024
  Agjencia për Informim dhe Privatësi, në kuadër të mbrojtjes së të dhënave personale të qytetarëve, përkatësisht mbikëqyrjen e zbatimit të Ligjit për...
  Lajme15 Korrik 2024
  Këshilli Prokurorial i Kosovës ka reaguar për Ligjin e ri të miratuar për KPK-në javën e kaluar, duke thënë kjo paraqet mosrespektim...
  Lajme15 Korrik 2024
  Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Mefail Bajqinovci shkroi se kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj e ka përcjellur “me shumë...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.