×
Etiketë: prej
Lajme01 Tetor 2020
Me dhjetëra punëtorë teknikë të Spitalit të Përgjithshëm të Pejës po protestojnë sot para këtij institucioni. Ata po shprehën të indinjuar për mos marrjen e shtesave prej 300 eurove. Në personelin mbështetës hynë administrata, recepsionistët,...
Lajme30 Shtator 2020
Me dhjetëra punëtorë teknik të Shërbimit Spitalor Klinik Universitar të Kosovës po protestojnë sot para këtij institucioni. Ata po shprehën të indinjuar për mos marrjen e shtesave prej 300 eurove. Ushtruesi i detyrës së drejtorit...
Lajme27 Shtator 2020
Që nga mesnata, masa më të rrepta epidemiologjike do të zbatohen në Mal të Zi për shkak të rritjes së shpejtë të numrit të rasteve të reja të infeksionit COVID-19, të cilat përfshijnë futjen e...
Vip26 Shtator 2020
“Çfarë do të bënit nëse do ta dinit se nuk do të martoheshit kurrë?” më pyeti terapisti im. – Ndoshta do të vrisja veten! Heather Kenny, HuffPost U trondita menjëherë për vërtetësinë e asaj që...
Lajme26 Shtator 2020
Forca të shumta të Njësisë Speciale të Misionit të EULEX-it kanë bastisur dje Selinë Qendrore të OVL-UÇK-së në Prishtinë, dhe më pas kanë arrestuar kreun e saj, Hysni Gucatin. Të armatosur deri në dhëmbë, këta...
Lajme26 Shtator 2020
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka kujtuar masakrën ndaj familjes Deliu në Abri të Epërme. Ai, përmes një statusi në Facebook, ka thënë se masakra në Abri të Epërme është një prej rreth 400 masakrave...
Bota/Rajoni26 Shtator 2020
Një tërmet me fuqi prej 5.2 ballësh është regjistruar në pjesën verilindore të Iranit, afër kufirit me Turkmenistanin, raportoi televizioni shtetëror. Ky televizion nuk dha hollësi për pasojat e mundshme që dridhja ka mundur të...
Bota/Rajoni25 Shtator 2020
Ministria e shëndetësisë tha të premten se Italia ka regjistruar 1,912 raste të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit. Ky është numri më i lartë ditor që nga fundi i bllokimit dhe nga...
Lajme24 Shtator 2020
Haki Abazi nga Lëvizja Vetëvendosje ka thënë se MPB dhe AKI e kanë të qartë dhe në dispozicion informatën prej nga kanë ardhur dosjet e dhomave të specializuara. Ai në një postim në Facebook, ka...
Lajme24 Shtator 2020
Haki Abazi nga Lëvizja Vetëvedosje ka thënë se MPB dhe AKI e kanë të qartë dhe në dispozicion informatën prej nga kanë ardhur dosjet e dhomave të specilizuara. “Largimi i Thaçit nga politika do të...
Bota/Rajoni23 Shtator 2020
Shtetasit e huaj që jetojnë në Zvicër përbëjnë gati 25 përqind të popullsisë së vendit. Shifrat zyrtare zbulojnë shumë fakte interesante rreth këtyre njerëzve. Ky informacion është edhe më i rëndësishëm përpara referendumit mbarëkombëtar më...
Lajme23 Shtator 2020
Në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë janë duke u trajtuar 20 pacientë me COVID-19, prej të cilëve dy janë në gjendje të rëndë shëndetësore dhe tetë janë në oksigjeno terapi. Sipas njoftimit, gjatë 24 orëve...
Bota/Rajoni22 Shtator 2020
Pas takimit me Komisionerin e Zgjerimit të BE-së, Oliver Varhelyi, si dhe me ekipin e tij, zv. kryeministri për Çështjet Evropiane Nikolla Dimitrov njoftoi se në ditët në vijim 120 milion euro ndihmë për Maqedoninë...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.