×
 • Lajme
 • Lajme

  Kuptimi i “çuditshëm” i simbolit në uniformën e pjesëtarëve të EULEX-it, gjatë aksionit në OVL-UÇK

  FrontOnline
  26 Shtator 2020

  Forca të shumta të Njësisë Speciale të Misionit të EULEX-it kanë bastisur dje Selinë Qendrore të OVL-UÇK-së në Prishtinë, dhe më pas kanë arrestuar kreun e saj, Hysni Gucatin.

  Të armatosur deri në dhëmbë, këta pjesëtarë s’kanë lejuar askënd të afrohet afër objektit të Organizatës.

  Mirëpo, ajo çfarë ra në sy tek disa prej tyre ishte vendosja e një simboli interesant në uniformën ushtarake.

  Në foton shihet se si pjesëtarët e misionit ndërkombëtar kanë në gjoks logon e “Punisher”-it, kafkën me katër dhëmbë, shkruan indeksonline.

  Kjo logo bazohet në filmin “The Punisher” (Ndëshkuesi),  që inkorporon me hakmarrjen.

  Kuptimi i këtij filmi lidhet me një person i cili pasi mori hakmarrjen ndaj njerëzve përgjegjës për vdekjen e gruas dhe fëmijëve të tij, ai zbulon një komplot që shkon më thellë se bota kriminale e Nju Jorkut.

  Auto Mita me një mundësi të mirë për bizneset – për çdo veturë të re, SERVISI FALAS deri në 100…
  Nga Rubrika
  Kronika18 Prill 2024
  Mbi 10 mijë raste të raportuara të dhunës në familje janë bërë në Policinë e Kosovës prej vitit 2020 deri më 2023...
  Lajme18 Prill 2024
  Të martën, Kosova u mbështet nga shumica dërrmuese e deputetëve në Asamblenë e Parlamentare të Këshillit të Evropës, duke shënuar një hap...
  Kronika18 Prill 2024
  Brenda pesë ditëve ndodhën dy ngjarje tragjike në Kosovë. Dy gra u privuan nga jeta prej bashkëshortëve, njëra në Ferizaj e tjetra...
  Të tjera
  Lajme18 Prill 2024
  Sot në Bruksel do të zhvillohet takimi mes Kosovës dhe Serbisë. Bashkimi Europian ka konfirmuar se takimi i radhës në nivel të...
  Lajme18 Prill 2024
  Kryetari i Kryeqytetit, Përparim Rama për nder të Ditës së Dëshmorëve të Komunës së Prishtinës, sot do të bëjë homazhe te varrezat...
  Lajme18 Prill 2024
  Sot me fillim nga ora 09:00 në sallën “1 tetori” do të mbahet ceremonia e diplomimit të gjeneratës së 59-të të Policisë...
  Lajme18 Prill 2024
  Të enjten mbi Kosovë parashihet të mbajë mot me vranësira të shpeshta dhe intervale të shkurta me diell. Sipas Meteo Kosova, gjatë...
  Bota/Rajoni18 Prill 2024
  Një tërmet me magnitudë 4.7 ballë të shkallës Rihter goditi Turqinë pas mesnate, raporton EMSC. Epiqendra e tërmetit ishte 46 kilometra në...
  Bota/Rajoni17 Prill 2024
  Serbia është cilësuar si kërcënim kryesor në tri vende të Ballkanit Perëndimor sipas qytetarëve të tyre. Ky përfundim është nxjerrë nga anketa...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.