×
Etiketë: afër
Lajme30 Shtator 2020
Kjo verë ishte mjaftë e zbrazët pa bashkëatdhetarët tanë, kjo për shkak të pandemisë COVID-19. Në fillim mbyllja e kufijve tokësor e ajror, e më pas edhe vënja e masave ndaj shteteve të ndryshme, që...
Bota/Rajoni28 Shtator 2020
Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë regjistruar 36 mijë e 919 raste të reja me koronavirus. Në 24 orët e fundit janë shënuar 266 raste që kanë përfunduar me fatalitet, thuhet në të dhënat e...
Lajme26 Shtator 2020
Forca të shumta të Njësisë Speciale të Misionit të EULEX-it kanë bastisur dje Selinë Qendrore të OVL-UÇK-së në Prishtinë, dhe më pas kanë arrestuar kreun e saj, Hysni Gucatin. Të armatosur deri në dhëmbë, këta...
Lifestyle24 Shtator 2020
Departamenti i Shëndetit Publik në Kaliforni ka realizuar një udhëzues për rrezet e celularëve dhe si mund të minimizoni ekspozimin ndaj tyre, ndërkohë që zyrtarët e shëndetit në Kaliforni kanë një mesazh të ri sigurie...
Lajme24 Shtator 2020
Ministria e Infrastrukturës ka njoftuar se kompanitë e kontraktuara për mirëmbajtje të rrugëve janë duke vendosur pahitë elastike në një pjesë të rrugës nacionale M9, Prishtinë – Fushë Kosovë, në afërsi të kazermës së FSK-së...
Bota/Rajoni24 Shtator 2020
Gjatë natës në vendin tonë janë regjistruar 6 lëkundje tërmeti. Lëkundja më e fortë ishte me magnitudë 4.6 të shkallës rihter dhe u ndje në disa zona si: Tiranë, Elbasan, Durrës etj. Ndërkohë lëkundjet e...
Bota/Rajoni22 Shtator 2020
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, i minimizoi shpresat se marrëveshjet për bashkëpunim ekonomik me Kosovën, të ndërmjetësuara nga Shtetet e Bashkuara, mund të çojnë së shpejti në marrëveshje politike me Kosovën. Kosova dhe Serbia janë...
Lajme20 Shtator 2020
Situata e pandemisë dhe masat kufizuese që ishin ndërmarrë kundër virusit, i ka shkaktuar dëme të mëdha edhe Stacionit të Autobusëve në Prishtinë.Drejtori i stacionit të autobusëve në Prishtinë, Luan Hoti ka thënë se situata...
Lajme19 Shtator 2020
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe në laboratoret private, janë testuar gjithsej 678 mostra të marra nga ShSKUK...
Bota/Rajoni16 Shtator 2020
Sipas NASA, asteroidi 2014 QJ33 do të arrijë orbitën e Tokës të enjten. Një asteroid gjigant pritet të kalojë orbitën e Tokës të enjten, 17 shtator. Trupi qiellor, i njohur zyrtarisht si asteroidi 2014 QJ33,...
Lajme15 Shtator 2020
Kryeministri i Qeverisë së Kosovës, Avdullah Hoti, i shoqëruar nga zëvendëskryeministri Driton Selmanaj, ministri i Punëve të Brendshme, Agim Veliu dhe drejtori i përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj, sot ka pritur në takim...
Bota/Rajoni14 Shtator 2020
Partia japoneze në pushtet, Partia Liberal-Demokrate, e ka përzgjedhur të hënën shefin e saj të kabinetit, Yoshihide Suga, si lider të ri, duke çuar një hap tutje synimin e tij për të zëvendësuar Shinzo Aben...
Bota/Rajoni13 Shtator 2020
Anija kërkimore turke, “Oruc Reis”, është kthyer në ujërat afër bregdetit jugor të provincës Antalia, sipas një faqeje që përcjell lëvizjet e anijeve. Greqia tha se kjo lëvizje është hap i parë pozitiv drejt uljes...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.