Bota/Rajoni

SHBA-ja raporton afër 37 mijë raste të reja me Coronavirus

SHBA-ja raporton afër 37 mijë raste të reja me Coronavirus
12:17 | 28 Shtator 2020

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë regjistruar 36 mijë e 919 raste të reja me koronavirus.

Në 24 orët e fundit janë shënuar 266 raste që kanë përfunduar me fatalitet, thuhet në të dhënat e Johns Hopkins University.

Në total në SHBA janë shtatë milionë e 115 mijë e 338 raste të të infektuarve me 204 mijë e 758 vdekje.

Në këto të dhëna përfshihen 50 shtetet e SHBA-së, Distriktin e Kolumbisë dhe territore të tjera amerikane, sikurse edhe rastet e riatdhesuara.

1 abonim, 3 paisje, 240 kanale shqip – NimiTV në gjithë Evropën për vetëm 99.90€ për 12 muaj

Të tjera