×
Etiketë: vdekjen
Bota/Rajoni27 Shtator 2020
Një imigrant ka vdekur në Greqi të dielën si pasojë e COVID-19. Është imigranti i parë që ka vdekur në Greqi si pasojë e COVID-19 që nga fillimi i pandemisë, raporton agjencia Reuters. Afgani 61-vjeçar, ishte...
Lajme26 Shtator 2020
Forca të shumta të Njësisë Speciale të Misionit të EULEX-it kanë bastisur dje Selinë Qendrore të OVL-UÇK-së në Prishtinë, dhe më pas kanë arrestuar kreun e saj, Hysni Gucatin. Të armatosur deri në dhëmbë, këta...
Bota/Rajoni23 Shtator 2020
Ishte një fitore lotarie që theu të gjitha rekordet në 2011: 161.7 milion paund, ose 185 milion euro në atë kohë. Shuma është e mjaftueshme për të blerë 5.5 tonë ar ose tre aeroplanë Airbus...
Lifestyle23 Shtator 2020
Kanceri i mushkërive merr gati 1.8 milion jetë në të gjithë botën çdo vit, me rreth 2.1 milionë raste të reja në vit. Sidoqoftë, një studim i ri jugkorean ka zbuluar se përdorimi i kombinuar...
Bota/Rajoni17 Shtator 2020
Stephanie Angelica Vasquez, një 25-vjeçare nga Kensington, kishte qenë duke vozitur Toyota Supra 2020 që u përplas me një Honda Accord në Gaithersburg . Vetëm pak çaste para përplasjes, ajo postoi disa video të saj...
Lajme15 Shtator 2020
Homazhe para Teatrit Kombëtar, për të nderuar jetën dhe veprën e Adem Mikullovcit kanë bërë edhe kolegë dhe miq të tij. Ata me dhimbje kujtuan kohën sa kanë kaluar me të ndjerin. E vlerësuan lart...
Lajme12 Shtator 2020
Për vdekjen e gazetarit Sulejman Gashi ka shkruar sot edhe kreu i VV-së, Albin Kurti. Ky i fundit me anë të një postimi në Facebook, kujtoi se si Gashi e kishte shoqëruar në vizitën e...
Lajme11 Shtator 2020
Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës ka thënë se me dhimbje të thellë ka pranuar lajmin për vdekjen e gazetarit shumëvjeçar Sulejman Gashi. “Gashi ishte korrespodent i Radiotelevizionit të Kosovës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës,...
Lajme25 Gusht 2020
Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës (AGK), ka ngushëlluar familjen Shehdadi pas vdekjes së gazetarit, Kastriot Shehdadi. Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës shpreh ngushëllime familjarëve, miqve dhe kolegëve të gazetarit Kastriot Shehdadi, i cili ndërroi jetë...
Lajme25 Gusht 2020
Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës shpreh ngushëllime familjarëve, miqve dhe kolegëve të gazetarit Kastriot Shehdadi, i cili ndërroi jetë sot në moshën 52-vjeçare. Shehdadi për shumë vite ka punuar si gazetar në disa media të...
Lajme21 Gusht 2020
Sot në Rahovec është raportuar vdekja e një 33-vjeçari i cili ishte i prekur me coronavirus. Kryetari i Rahovecit Smajl Latifi për RTV Dukagjinin thotë se tashmë të ndjerit, me 7 gusht i është marrë...
Lajme17 Gusht 2020
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë se vdekja e kryeprokurorit të Prokurorisë Themelore në Gjakovë, Ali Selimaj, ishte një humbje e madhe për sistemin e drejtësisë. Thaçi në Facebook ka shkruar se Selimaj me...
Lajme16 Gusht 2020
Prokuroria Themelore e Gjilanit ka njoftuar për vdekjen e prokurorit Esat Ademi, i cili ishte infektuar me COVID-19 Në njoftimin e Prokurorisë thuhet se Ademi ka vdekur në mëngjesin e sotëm. “Prokuroria Themelore ne Gjilan,...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.