×
Etiketë: armatosur
Lajme26 Shtator 2020
Forca të shumta të Njësisë Speciale të Misionit të EULEX-it kanë bastisur dje Selinë Qendrore të OVL-UÇK-së në Prishtinë, dhe më pas kanë arrestuar kreun e saj, Hysni Gucatin. Të armatosur deri në dhëmbë, këta...
Bota/Rajoni23 Shtator 2020
Një grabitje e armatosur ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të së martës në Prishtinë. I dyshuari ka goditur në kokë një person i cili ishte në vendin e tij të punës. Për...
Lajme01 Shtator 2020
Një hajn i armatosur është kthyer nga ka ardhur, kur në drejtim të tij ka ecur një konsumator trim. Sipas faqes “Vrojtuesit e lagjes –Prishtinë”, tentativa për vjedhje ka ndodhur sonte në një nga supermarketet...
Bota/Rajoni24 Gusht 2020
Greqia ka planifikuar të zhvillojë një trajnim me avionë dhe anije të pajisur me raketa në zonën e Egjeut Lindor duke sfiduar në mënyrë të drejtpërdrejtë prezencën e anijeve turke aty. Mediat greke raportojnë se...
Kronika02 Gusht 2020
Millosh Milovanoviq, anëtar i Mbrojtjes Civile në veri të Kosovës i njohur me nofkën “Grizzly”, bashkë me një grup të armatosur, dje e kanë rrahur në stacionin policor të Zubin Potokut, zyrtarin policor Dejan Radivijeviq,...
Kronika30 Korrik 2020
Një person ka raportuar se deri sa ishte duke punuar në marketin e tij në rrugën “Flaka e Janarit” në Prishtinë, kishte hyrë një person me maskë dhe nën kërcënimin e thikës kishte arrit të...
Bota/Rajoni21 Korrik 2020
Një burrë i armatosur ka marrë peng rreth njëzet persona në një autobus në qytetin perëndimor të Ukrainës, Lutsk. Sipas zyrtarëve policor janë dëgjuar edhe të shtëna me armë, por deri më tani nuk ka...
Bota/Rajoni21 Korrik 2020
Një person i armatosur ka marrë peng një autobus me 20 pasagjerë në Ukrainë. Ngjarja ka ndodhur në Lutsk, në veriperëndim të Ukrainës. Policia ka bllokuar qendrën e qytetit, ndërsa kërkesat e autorit nuk dihen...
Bota/Rajoni13 Korrik 2020
Në kufirin ndërmjet Azerbajxhanit dhe Armenisë ka shpërthyer një konflikt i armatosur i cili ka shkaktuar humbje të jetëve nga të dyja palët. Në një deklaratë nga Ministria e Mbrojtjes së Azerbajxhanit, siç transmeton AA,...
Bota/Rajoni05 Korrik 2020
Të paktën dy njerëz u vranë dhe tetë të tjerë u plagosën të dielën, gjatë një sulmi në një klub nate në Karolinën e Jugut. Sipas mediave të huaja,  një zyrtar në rajonin e Greenville,...
Lajme23 Qershor 2020
Dy persona të armatosur grabitin një bankë në Prishtinë Dje rreth orës 16:40, ka ndodhur një grabitje me armë në njërën nga bankat në Prishtinë, thuhet në raportin e Policisë së Kosovës. Punëtorja e bankës...
Bota/Rajoni16 Qershor 2020
Policia amerikane në Albuquerque dhe ekipi i saj për reagim të shpejtë i kanë arrestuar disa individë të armatosur pasi një person u qëllua me armë gjatë protestës në pjesën e vjetër të qytetit. “Policia...
Bota/Rajoni15 Qershor 2020
Së paku pesë civilë janë vrarë gjatë një sulmi të armatosur në vendin Ismail Hil, në krahinën afgane Host, raporton Anadolu Agency (AA). Zëdhënësi i policisë në Host, Adil Haydari, deklaroi se disa persona të...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.