×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Afganistan, 5 civilë të vrarë gjatë sulmit të armatosur

  FrontOnline
  15 Qershor 2020

  Së paku pesë civilë janë vrarë gjatë një sulmi të armatosur në vendin Ismail Hil, në krahinën afgane Host, raporton Anadolu Agency (AA).

  Zëdhënësi i policisë në Host, Adil Haydari, deklaroi se disa persona të panjohur kryen sulm të armatosur mbi një shtëpi në fshatin Digan, në lindje të vendit.

  Është konfirmuar se në sulmin janë vrarë së paku pesë civilë, ndërsa tre të tjerë janë plagosur.

  Sulmuesit janë arratisur në drejtim të panjohur. Ende askush nuk e ka marrë përgjegjësinë për sulmin.

  Super oferta nga Sharr Travel/ Vetëm 70€ për person në Hotel VM Resort & Spa 5* në Durrës
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni28 Shkurt 2024
  Dy persona janë vrarë sonte në lagjen numër 10 në Korçë. Bëhet e ditur se njëri ka humbur jetën në vendin e...
  Bota/Rajoni28 Shkurt 2024
  Tetë vende të BE-së kanë kërkuar sanksione ndaj prokurorëve, gjykatave dhe zyrtarëve të burgjeve të Rusisë për vdekjen e Alexei Navalny. Letra...
  Bota/Rajoni28 Shkurt 2024
  Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq ka thënë sonte në Tiranë se “heqja e dinarit është një përpjekje e qartë e Kurtit për...
  Të tjera
  Lajme28 Shkurt 2024
  Sekretari Organizativ i Lëvizjes Vetëvendosje, Alim Rama, bashkë me anëtarë të tjerë të kësaj partie kanë pritur delegacionin e Partisë së Veprimit...
  Lajme28 Shkurt 2024
  Zëvendëskryeministrja dhe Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Republikës së Kosovës, znj. Donika Gërvalla, në një postim në platformën X...
  Sport28 Shkurt 2024
  Napoli është rikthyer te fitoret në Serie A pas tri ndeshjeve radhazi pa shijuar tri pikët. Kampioni në fuqi i Italisë mposhti...
  Lajme28 Shkurt 2024
  Pas samitit për Ukrainën që u mbajt të mërkurën në Tiranë, presidentja  e Kosovës, Vjosa Osmani është takuar me kryeministrin shqiptar, Edi...
  Lajme28 Shkurt 2024
  Fatmir Çollaku, njohës i fushës së sigurisë, tha se është pozitive që Tirana zyrtare po merr vëmendjen e ndërkombëtarëve dhe jo vetëm...
  Lajme28 Shkurt 2024
  Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka thënë se Aleancën dhe grupin opozitar rreth saj qytetarët po e...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.