Bota/Rajoni

Afganistan, 5 civilë të vrarë gjatë sulmit të armatosur

Afganistan, 5 civilë të vrarë gjatë sulmit të armatosur
14:05 | 15 Qershor 2020

Së paku pesë civilë janë vrarë gjatë një sulmi të armatosur në vendin Ismail Hil, në krahinën afgane Host, raporton Anadolu Agency (AA).

Zëdhënësi i policisë në Host, Adil Haydari, deklaroi se disa persona të panjohur kryen sulm të armatosur mbi një shtëpi në fshatin Digan, në lindje të vendit.

Është konfirmuar se në sulmin janë vrarë së paku pesë civilë, ndërsa tre të tjerë janë plagosur.

Sulmuesit janë arratisur në drejtim të panjohur. Ende askush nuk e ka marrë përgjegjësinë për sulmin.

Blini derivate me çmim të lirë dhe hyni në garë për të fituar banesë, iphone 13 e 19 shpërblime tjera

Të tjera