×
Etiketë: vrarë
Lajme30 Shtator 2020
Ish komandanti i Zonës Operative të Drenicës në luftën e UÇK-së dhe kryetar i degës së PDK-së në Skenderaj në emisionin “Debat” të RTK-së ka thënë se UÇK-ja ka qenë një ushtri e cila gjatë...
Bota/Rajoni29 Shtator 2020
Sipas një njoftimi të Ministrisë së Mbrojtjes së Azerbajxhanit, të publikuar të martën në mëngjes, gjatë natës së kaluar ka pasur luftime me artileri të rëndë mes forcave azere dhe armene. Përmes një deklarate, kjo...
Lajme28 Shtator 2020
Deputetja e PDK’së, Ganimete Musliu ka kritikuar sot kryeparlamentaren Vjosa Osmanin që në kujtim të 1133 fëmijëve të vrarë gjatë luftës në Kosovë, kishte njoftuar se janë mbledhur lule të bardha në oborr të Kuvendit....
Bota/Rajoni24 Shtator 2020
‘Një jashtëtokësor u vra afër një baze ushtarake amerikane në vitin 1978’, sipas ish-majorit të forcave ajrore amerikane George Filler. Raporti i një oficeri ushtarak në pension mbi incidentin e pretenduar përshkruhet në detaje në...
Lajme24 Shtator 2020
Një profil në rrjetin social ‘facebook’ me emrin e Haki Imerit që besohet se menaxhohet nga familjarë të të ndjerit ka reaguar pas arrestimit të Salih Mustafës nga Gjykata Speciale. Për familjen Imeri arrestimi i...
Lajme17 Shtator 2020
I akuzuari për vrasje të rëndë, Arben Morina, është deklaruar i pafajshëm, në seancën fillestare të mbajtur të enjten, në Gjykatën Themelore në Gjakovë. I akuzuari Morina akuzohet se me 8 maj të vitit 2019,...
Lajme09 Shtator 2020
Qeveria ka marr vendim për ndarjen e  20 mijë eurove për ndërtim të shtëpisë fëmijëve të viktimës së vrarë në Kamenicë nga bashkëshorti i saj muaj më parë, raporton Front Online. Ministrja e Financave, Hykmete...
Bota/Rajoni09 Shtator 2020
Një vajzë 8-vjeçare që është goditur në shpinë kur është shtënë mbi prindërit e saj që ishin në veturë, kishte gjetur vetën në mesin e 10 personave të vrarë nga të shtënat që kanë ndodhur...
Lajme06 Shtator 2020
Drejtoria Rajonale e Policisë në Pejë, thotë se rreth orës 17:00, është informuar se në rrugën ‘Eqrem Qabej’ nё Pejë, ёshtё parë njё person i gjakosur. “Me të marrë informatën njësitet e Stacionit Policor në...
Bota/Rajoni02 Shtator 2020
Të mërkurën, në Gjykatën Themelore në Gjakovë, ka dhënë mbrojtjen e tij i akuzuari për vrasjen e gruas dhe vajzës së tij, Pjetër Ndrecaj. I akuzuari Ndrecaj tha se herën e fundit, ditën kritike kur...
Lajme25 Gusht 2020
Ish komandant i UÇK-së, Hisen Berisha, ka thënë se, Gjykata Speciale nuk ka arritur të ngritë asnjë aktakuzë për 4 vjet e 8 muaj. Berisha ka thënë se publikimi i propozim aktakuzave nga Specialja ka...
Bota/Rajoni22 Gusht 2020
Dyshohet se militantë të ISIS-it kanë vrarë 13 persona gjatë bastisjeve në dy fshatra të Kongos, kanë thënë ushtria dhe shefi i fshatit. Forcat Aleate Demokratike, një grup i armatosur që operon në provincën Kivu Veriore...
Lajme21 Gusht 2020
Familjarët e 1432 fëmijëve të vrarë të Kosovës kanë dalë me një reagim në të cilin kanë folur rreth obeliskut që do të bëhet për këta fëmijë. Familjarët në këtë reagim kanë deklaruar se projekti...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.