Lajme

Musliu kritikon Osmanin: Vendi ku u mblodhën lule për 1133 fëmijët e vrarë në luftë në gjendje të mjerueshme

Musliu kritikon Osmanin: Vendi ku u mblodhën lule për 1133 fëmijët e vrarë në luftë në gjendje të mjerueshme
16:37 | 28 Shtator 2020

Deputetja e PDK’së, Ganimete Musliu ka kritikuar sot kryeparlamentaren Vjosa Osmanin që në kujtim të 1133 fëmijëve të vrarë gjatë luftës në Kosovë, kishte njoftuar se janë mbledhur lule të bardha në oborr të Kuvendit.

Musliu ka thënë se plagët e dhimbjet e Kosovës janë keqpërdorur vetëm sa për të realizuar një fotografi, teksa, ka publikuar pamje se si duket ajo hapësirë sot.

“Këto dy foto pasqyrojnë simboliken e 1133 fëmijëve të vrarë gjatë luftës në Kosovë, luleve të bardha të Kosovës, Dhe nuk ka përshkrim ma adekuat se në këtë foto sepse këta jemi ne, këto janë institucionet tona. Asnjëherë nuk e trajtuam dinjitetshem luftën tonë për Liri”, ka thënë Musliu.

Keshtu është kur plaget e dhimbjet e Kosovës keqperdoren vetem sa per te realizuar nje fotografi.Keto dy foto…

Posted by Ganimete Musliu on Monday, September 28, 2020

Natën e Kurban Bajramit Petrol Company shpërndan 40 pako ushqimore për fëmijët jetim në Kosovë

Të tjera