Kronika

Anëtari serb i Mbrojtjes Civile me një grup të armatosur hyjnë në stacionin policor dhe e rrahin zyrtarin e Policisë së Kosovës

Anëtari serb i Mbrojtjes Civile me një grup të armatosur hyjnë në stacionin policor dhe e rrahin zyrtarin e Policisë së Kosovës
19:00 | 02 Gusht 2020

Millosh Milovanoviq, anëtar i Mbrojtjes Civile në veri të Kosovës i njohur me nofkën “Grizzly”, bashkë me një grup të armatosur, dje e kanë rrahur në stacionin policor të Zubin Potokut, zyrtarin policor Dejan Radivijeviq, i njohur me preudonimin “Muga”.

Brenda stacionit policor, përveç tjerash, mësohet se ka pasur edhe të shtëna me armë. Si pasojë e lëndimeve të marra në dorë, zyrtari policor Dejan Radivijeviq aktualisht po trajtohet në spitalin e veriut.

E gjithë ngjarja ka nisur pas një përplasje verbale që Millosh Milovanoviq e kishte me zyrtarin policor, Dejan Radivijeviq.

Siç mësohet, Millosh Milovanoviq është person shumë problematik, i cili kishte marrë pjesë në të gjitha incidente në zonën e Komunës së Zubin Potok dhe në veri.

“Nga gjykata ai kohëve te fundit ka pranuar një aktgjykim dhe është dënuar me 6 muaj burg, mendohet për një krim, një sulm ndaj një zyrtari policor”, thotë sinjalizuesi.

Problemi mes tij dhe zyrtarit policor kishte filluar dje në një kafene në fshatin Rezallë të Zubin Potokut, afër Ujmanit, raporton Sinjali.

Para pak orësh, Policia i ka bastisur edhe shtëpitë e të dyshuarve, por të njëjtit nuk janë gjetur aty dhe aktualisht ndodhen në arrati. /

Kredi me afat rekord të shqyrtimit dhe aprovimit

Të tjera