×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Një person i armatosur merr peng autobusin me 20 pasagjerë në Ukrainë

  FrontOnline
  21 Korrik 2020

  Një person i armatosur ka marrë peng një autobus me 20 pasagjerë në Ukrainë. Ngjarja ka ndodhur në Lutsk, në veriperëndim të Ukrainës.

  Policia ka bllokuar qendrën e qytetit, ndërsa kërkesat e autorit nuk dihen ende.

  Policët po përpiqen të lidhen me këtë të fundit. Ai e thirri vetë policinë në orën 9:25 të mëngjesit pasi mori kontrollin e autobusit dhe e prezantoi veten si Maksim Plokhoy, tha Zëvendës Ministri i Brendshëm Anton Gerashchenko në Facebook.

  Autori rezulton emër i njohur për policinë, ndërsa ka kryer edhe burgim.

  Mediat ukrainase raportuan se të shtëna me janë dëgjuar në vendin e ngjarjes. Ende nuk dihet nëse kanë mbetur të plagosur.

  Presidenti ukrainas Volodymyr Zelenskiy tha se ai po monitoron personalisht situatën. “Të shtëna me armë janë dëgjuar, autobusi është dëmtuar,” tha Zelenskiy në një deklaratë në Facebook, duke shtuar se po merren masa për të zgjidhur situatën pa viktima.

  Për shkak të punimeve në rrjet në këto zona do ketë ndërprerje të rrymës
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni27 Shkurt 2024
  Ish-oficeri i forcave speciale të Shqipërisë, Gëzim Çela, i njohur ndryshe si “Baroni” do të ekstradohet nga Kosova në Shqipëri për të...
  Bota/Rajoni27 Shkurt 2024
  Mbështetja e Ukrainës në luftën e saj kundër Rusisë nuk përfshin dërgimin e trupave evropiane ose të NATO-s atje, tha të martën...
  Bota/Rajoni27 Shkurt 2024
  Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky, tha se ka mbërritur sot në Arabinë Saudite për të zhvilluar bisedime me Princin e Kurorës, Mohammed bin...
  Të tjera
  Bota/Rajoni27 Shkurt 2024
  Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky, tha se ka mbërritur sot në Arabinë Saudite për të zhvilluar bisedime me Princin e Kurorës, Mohammed bin...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Gjykata Themelore e Prishtinës, ua ka vazhduar edhe për dy muaj, Naim Murselit, Granit Plavës dhe Kushtrim Kokallës, të cilët dyshohen për...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Shërbimi Korrektues i Kosovës ka njoftuar se ka shpallur konkurs për kadetë korrektues, ku kërkohen 113 kadetë. Aplikimi për pozitën e Zyrtar...
  Sport27 Shkurt 2024
  Trajnerit të Interit, Simone Inzaghi ia kanë vënë syrin tri skuadrat angleze, Manchester United, Chelsea dhe Liverpooli. 47-vjeçari ka kontratë me Nerazzurrët...
  Bota/Rajoni27 Shkurt 2024
  Mediat kanë nisur të përmendin shpesh së fundmi sesi më të pasurit e botës po përgatiten për fundin e botës, duke shtuar...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Forca e Sigurisë së Kosovës (FSK) është duke vazhduar me përkrahjen e saj ndaj Ukrainës. Në një njoftim të lëshuar nga Ministria...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.