×
Etiketë: 20
Lajme30 Shtator 2020
Përveç pacientëve, edhe stafi shëndetësorë i kësaj klinike ka rezultuar pozitiv me këtë virus, përfshirë këtu edhe vetë drejtorin Ferat Sallahu. Ai është shprehur se Klinika e Kirurgjisë e ka numrin më të madh të...
Lajme30 Shtator 2020
Glauk Konjufca ka thënë se për arrestimet e krejt zhvillimet rreth Speciales, fajtore, është politika. UÇK-ja, sipas tij, është në pikën më të pambrojtur që ka qenë ndonjëherë. "Të gjithë ata që ka kanë përfaqësuar...
Kronika30 Shtator 2020
Gjykata Themelore në Gjilan ka shpall aktgjykim dënues ndaj të akuzuarit J. M., duke e gjykuar me 500 (pesëqind) Euro gjobë dhe 4 (katër) muaj burgim, i cili dënim me pajtimin e palës është zëvendësuar...
Lajme23 Shtator 2020
Nga janari i vitit 2019 deri në gusht të 2020-s kanë aplikuar për azil në një nga shtetet e Bashkimit Evropian dhe të tjera rreth 30.5 mijë shqiptarë, sipas të dhënave të publikuara nga Eurostat...
Lajme23 Shtator 2020
Në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë janë duke u trajtuar 20 pacientë me COVID-19, prej të cilëve dy janë në gjendje të rëndë shëndetësore dhe tetë janë në oksigjeno terapi. Sipas njoftimit, gjatë 24 orëve...
Lajme22 Shtator 2020
Fondacionin Action for Mothers and Children në bashkëpunim me Bankën Raiffeisen në Kosovë, ka dhurua donacion në vlerë prej 20 mijë euro për klinikën e Gjinekologjisë. Ky donacion do të shërbejë për kompletimin e sallës...
Bota/Rajoni18 Shtator 2020
Kompania bioteknike amerikane ‘Moderna’, ka njoftuar se deri në fund të vitit do të prodhojë 20 milionë doza të vaksinës eksperimentale kundër coronavirusit. Sipas medieve të huaja, përcjell Telegrafi, njoftimi i bërë pas aplikimit tek...
Bota/Rajoni18 Shtator 2020
Dyshime të reja kanë dalë në shesh në lidhje me helmimin e liderit të opozitës ruse, Alexei Navalny. Sipas agjencisë Ruters, agjenti nervor që u përdor për të helmuar Navalny është gjetur në një shishe...
Lajme18 Shtator 2020
Ish-deputeti i Kuvendit, Gani Geci, ka publikuar një video nga Haga, ku ka bërë të ditur se është intervistuar nga Gjykata Speciale për 20 orë rresht. Geci nuk ka dhënë detaje nga ky intervistim, por...
Lajme17 Shtator 2020
Pandemia ka prekur edhe punëtorët shëndetësorë, sidomos ata që kanë qenë në kontakt të drejtpërdrejt me pacientët me Covid. Drejtoresha Ajazaj-Berisha ka treguar se 20 infermier dhe 3 mjek të kësaj klinike kanë qenë të...
Bota/Rajoni16 Shtator 2020
Një burrë nga rajoni Queensland i Australisë i ka fituar një milion dollarë pasi luajti me të njëjtit numra në lotari për 20 vjet me radhë. Ai tha se duke iu falënderuar shumës së fituar...
Kronika16 Shtator 2020
Për vepra të ndryshme penale, gjatë 24 orëve prokuroritë themelore kanë ngritur 18 aktakuza kundër 20 personave. Prokuroria e Shtetit ka njoftuar se me urdhër të tyre brenda 48 orëve janë ndaluar 11 persona si...
Lajme15 Shtator 2020
Komiteti i emergjencave për parandalimin e pandemisë globale kundër Covid-19 në Gjilan, në takimin që mbajti sot, ka vlerësuar gjendjen në 24 orët e fundit dhe në bazë të rezultateve të fundit të publikuara nga...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.