×
 • Lajme
 • Lajme

  20 infermierë dhe tre mjekë në Infektivë me Covid-19

  FrontOnline
  17 Shtator 2020

  Pandemia ka prekur edhe punëtorët shëndetësorë, sidomos ata që kanë qenë në kontakt të drejtpërdrejt me pacientët me Covid.

  Drejtoresha Ajazaj-Berisha ka treguar se 20 infermier dhe 3 mjek të kësaj klinike kanë qenë të infektuar me virus.

  “Deri tani ne në Klinikën Infektive kemi pasur 20 infermier të cilët kanë qenë të infektuar me Covid dhe tre mjek. Në kuadër të personelit kemi edhe një punëtorë të sigurimit, një farmacist e dy punëtorë të kuzhinës. Do të thotë edhe disa persona nga stafi mbështetës”, ka thënë ajo për Front Online.

  Paralajmërohet valë e re e virusit, Infektiva nis përgatitjet

  Sipas saj, pjesa më e madhe e këtij personeli shëndetësorë, infeksionin e kanë marrë jashtë hapësirave të Klinikës Infektive.

  Formula 1 vjen në Artmotion më "i çmendur" se kurrë
  Nga Rubrika
  Lajme19 Prill 2024
  Përfaqësuesi special i BE-së për dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, Mirosllav Lajçak, ka thënë se në shoqëritë e Kosovës dhe të Serbisë...
  Lajme19 Prill 2024
  Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Kosovës, ka konfirmuar arrestimin nga policia serbe të shtetasit kosovar dhe asaj britanike, Sadik...
  Lajme19 Prill 2024
  Prokuroria Themelore në Prishtinë të enjten dorëzoi në Gjykatën Themelore në Prishtinë kërkesën për caktim të masës së paraburgimit ndaj Edin Nevzadit, administrator...
  Të tjera
  Bota/Rajoni19 Prill 2024
  Policia suedeze ka qëlluar dhe arrestuar një burrë që dyshohet se ka plagosur tre gra me një objekt të mprehtë në Vasteras,...
  Lajme19 Prill 2024
  Njësiti i hetimeve të stacionit policor të Drenasit, me autorizim nga prokuroria kompetente, kërkon ndihmë në ofrimin e informatave, të cilat do...
  Lajme19 Prill 2024
  Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani kujtoi përvjetorin e masakrave në rajonin e Gollakut, ku forcat serbe vranë 115 civilë shqiptarë, fëmijë, gra...
  Lajme19 Prill 2024
  Bashkimi Evropian i ka përsëritur thirrjet të premten që të mos mohohet gjenocidi në Srebrenicë, në një kohë kur është duke u...
  Lajme19 Prill 2024
  Ish-kryeministri Isa Mustafa i ka reaguar kryeministrit Albin Kurti për një deklaratë që ai e bëri sot në 11 vjetorin e Marrëveshjes...
  Sport19 Prill 2024
  Sot në selinë e Federatës së Futbollit të Kosovës është bërë tërheqja e shortit për gjysmëfinale të Kupës së Kosovës, në praninë...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.