×
Etiketë: tre
Lajme01 Tetor 2020
3 nxënës në komunën e Podujevës kanë rezultuar pozitiv me Covid-19 në 24 orët e fundit. Mirëpo kryetari në detyrë i Podujevës, Nexhmi Rudari për IndeksOnline ka konfirmuar se të njëjtit ka një javë që...
Lajme01 Tetor 2020
Lëvizja Vetëvendosje ka reaguar pas paralajmërimeve të zyrtarëve të Partisë Demokratike të Kosovës se kjo parti mund të jetë pjesë e qeverisë nëse plotësohen dy kushte të saj. Glauk Konjufca, anëtar i Kryesisë së Vetëvendosjes,...
Lajme01 Tetor 2020
Gjashtë raste të reja me koronavirus janë konfirmuar të mërkurën në Komunën e Podujevës.Sipas Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik, 2 dy raste janë nga qyteti dhe nga një rast në fshatrat; Dumosh, Lladoc, Llapashticë e...
Lajme30 Shtator 2020
Një aksident ka ndodhur dje në fshatin Romajë të Prizrenit ku një veturë ka goditur tre këmbësorë për t’iu shmangur ndeshjes me një veturë tjetër. Mediumi lokal i Prizrenit “RTV Besa” ka publikuar videon nga...
Kronika29 Shtator 2020
Një aksident ka ndodhur në Fushë-Kosovë mes një kamionete dhe automjeti. Si pasojë e tij tre persona kanë pësuar lëndime. Rastin e kanë konfirmuar për Front Online nga Policia e Kosovës. "Me datë 29.09.2020 rreth...
Bota/Rajoni29 Shtator 2020
Tre vëllezërit që kanë luajtur të njëjtat numra lotarie së bashku për 40 vjet kanë fituar 511,000 dollarë. Treshja ishte një nga dhjetë fituesit e një çmimi në një ndarje në shortin e së shtunës...
Bota/Rajoni28 Shtator 2020
Ministria e Shëndetësisë e Shqipërisë ka bërë të ditur të hënën se tre pacientë me COVID-19 kanë vdekur, ndërkohë që janë shënuar edhe 106 raste të reja pozitive. Sipas MSH-së, në 24 orët e fundit...
Kronika27 Shtator 2020
Një nga rastet e dhunimit që kishte ndodhur në Drenas e ku të përfshirë kishin qenë një mësimdhënës e një polic, nuk po trajtohet me seriozitetin e duhur. Madje për një vit janë mbajtur vetëm...
Lajme27 Shtator 2020
Gjatë 24 orëve të fundit në mesin e 47 rasteve pozitive me COVID-19 janë edhe tre mësimdhënës nga komuna e Suharekës. Këtë e bëri të ditur nëpërmjet një postimi në Facebook, drejtoresha e Shëndetësisë në...
Vip26 Shtator 2020
“Çfarë do të bënit nëse do ta dinit se nuk do të martoheshit kurrë?” më pyeti terapisti im. – Ndoshta do të vrisja veten! Heather Kenny, HuffPost U trondita menjëherë për vërtetësinë e asaj që...
Kronika26 Shtator 2020
Tre persona janë arrestuar në fshatin Pirq të Mitrovicës, pasi kanë penguar inspektorët e Agjencisë së Veterinarisë dhe Ushqimit të Kosovës, gjatë kryerjes së detyrës zyrtare. Pas intervistimit me urdhër të prokurorit të dyshuarit janë...
Bota/Rajoni25 Shtator 2020
Një aksident rrugor ka ndodhur mbrëmjen e sotme në rrugën e Barmashit në Ersekë, ku një makinë ka humbur kontrollin e ka dalë nga rruga. Shoferi D. L., rreth 48 vjeç, banues në Pogradec, duke...
Lajme25 Shtator 2020
Edhe tre zyrtarë policorë të EULEX-it kanë ardhur në zyret e OVL-UÇK-së, raporton Front Online. Tashmë edhe pse është arrestuar kreu i kësaj organizate, Hysni Gucati, EULEX-i po vazhdon të bastisë edhe më tej zyret...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.