×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Luajtën me numrat e njëjtë për 40 vjet, më në fund tre vëllezërit fituan lotarinë

  FrontOnline
  29 Shtator 2020

  Tre vëllezërit që kanë luajtur të njëjtat numra lotarie së bashku për 40 vjet kanë fituar 511,000 dollarë.

  Treshja ishte një nga dhjetë fituesit e një çmimi në një ndarje në shortin e së shtunës TattsLotto.

  Një nga vëllezërit – nga Richmond, Victoria – zbuloi se grupi luante të njëjtat numra çdo javë.

  “Nuk më kujtohet pse i kemi zgjedhur pikërisht këta numra. Gjithçka që di ishte 40 vjet më parë, secili shënoi numra dhe zgjodhëm një biletë për të luajtur. Ne kemi luajtur që atëherë”, tha ai.

  Burri zbuloi se ai kaloi dhjetë minuta duke kontrolluar dy herë se nuk kishte bërë një gabim kur pa fitoren.

  “Kam kontrolluar biletën disa herë para se të kontrolloj faqen e internetit disa herë,” tha ai.

  “Unë thjesht doja të sigurohesha që ishte konfirmuar dhe ri-konfirmuar para se t’u them atyre. Sapo e kuptova që ishte e vërtetë, pata nderin dhe kënaqësinë t’u them vëllezërve të mi se ishim fitues të një divizioni.”

  Ai tha se ishte një ndjenjë e shkëlqyeshme të thërrste dy vëllezërite tjerë dhe t’i lajmëroni për fitimet. Paul Vo dhe Loan Nguyen zotërojnë Postën Fituese në Richmond ku u ble bileta.

  Ishte një pjesë e tretë një hyrje që ata shitën në biznesin e tyre në vitin 2020, me të tjerët që fituan në maj dhe shtator. Numrat fitues ishin 28, 7, 36, 1, 42 dhe 22. Numrat plotësues ishin 14 dhe 11.

  NimiTV ofron 30% zbritje për Black Friday
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni21 Shkurt 2024
  Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti nesër do të paraqitet në Facebook, ku ka paralajmëruar se do ta japë “lajmin...
  Bota/Rajoni21 Shkurt 2024
  Donald Trump në një interviste me Fox News ka krahasuar problemet e tij ligjore me persekutimin e figurës së opozitës ruse Alexei...
  Bota/Rajoni21 Shkurt 2024
  Alexei Navalny mund të jetë vrarë nga një grusht në zemër, një teknikë e përdorur dikur nga agjentët sekret në kohën e...
  Të tjera
  Ekonomi21 Shkurt 2024
  Sot po flasim për derivate. Por jo për çdo lloj derivati, po flasim për derivatet e Petrol Company. Me derivatet e kësaj...
  Kronika21 Shkurt 2024
  Policia e Kosovës, gjegjësisht njësiti (Fast Kosova), me mbështetje të Njësisë Speciale Operative, sot më 21.02.2024, pas një pune intensive në terren,...
  Bota/Rajoni21 Shkurt 2024
  Miliarderi Elon Musk është nominuar për Çmimin Nobel për Paqe 2024 nga një deputet norvegjez, i cili vlerësoi pronarin e platformës X...
  Lajme21 Shkurt 2024
  Është shtyre raportimi i ministri të Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati, dhe përfaqësues të Doganës së Kosovës dhe Administratës Tatimore, në...
  Bota/Rajoni21 Shkurt 2024
  Për këdo që tashmë është mërzitur nga bota këtu dhe kërkon të eksplorojë hapësirën, NASA mund t’ju ndihmojë. Agjencia hapësinore po kërkon...
  Bota/Rajoni21 Shkurt 2024
  Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj, ka ftuar shqiptarët kudo në botë që ta ruajnë dhe trashëgojnë gjuhën si pjesë thelbësore të identitetit...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.