×
Etiketë: numrat
Bota/Rajoni29 Shtator 2020
Tre vëllezërit që kanë luajtur të njëjtat numra lotarie së bashku për 40 vjet kanë fituar 511,000 dollarë. Treshja ishte një nga dhjetë fituesit e një çmimi në një ndarje në shortin e së shtunës...
Lajme21 Shtator 2020
Shefi i Grupit Parlamentar të LDK’së, Arben Gashi, thotë se bashkë me deputetin Kujtim Shala kanë shkuar 10-15 herë për të folur me deputetët e PDK’së, për t’ia votuar ligjin për Rimëkëmbje Ekonomike. Memli Krasniqi...
Lajme10 Shtator 2020
Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Arbër Rexhaj, ka thënë se qeveria aktuale nuk ka legjitimitet – sipas këtij këtë e tregojnë numrat. Rexhaj po ashtu për takimin e sotëm mes liderëve të koalicionit, pas deklarimit të...
Lajme31 Gusht 2020
Ambasadori i Italisë në Prishtinë Nicola Orlando pas kthimit në Kosovë, ka takuar ministrin e Shëndetësisë, Armend Zemaj ku kanë rishikuar bashkëpunimin dhe veprimet e ardhshme të përbashkëta ndaj Koronavirusit. Ai ka shkruar në Twitter...
Lajme07 Gusht 2020
Nisma e partisë opozitare, Lëvizja Vetëvendosje, për ngritjen e një mocioni mosbesimi ndaj qeverisë së drejtuar nga kryeministri, Avdullah Hoti, është vështirë e realizueshme thonë njohësit e çështjeve politike në Kosovë. Sipas tyre, pa një...
Lajme22 Korrik 2020
Kryeministri i vendit, Avdullah Hoti, ka shpërndarë një video sensibilizuese në Facebook dhe ka bërë thirrje për respektim rigoroz të masave anti Covid 19. Në këtë video bëhet e ditur se situata me Koronavirus në...
Bota/Rajoni25 Qershor 2020
Australia dërgoi 1.000 ushtarë në shtetin e Victorias me shpresën të ndihmojnë në frenimin e përhapjes së koronavirusit atje. Edhe pse numri i të infektuarve dhe viktimave në këtë vend është relativisht I ulët krahasuar...
Bota/Rajoni23 Qershor 2020
Gjermania ka rikthyer masat e karantinës pas shpërthimit të ri në zonën rreth fabrikës për përpunimin e mishit Toennies. Shteti gjerman i North Rhine-Westphalia ka imponuar një bllokim të ri në zonën përreth një fabrike...
Bota/Rajoni19 Qershor 2020
Italia raportoi 47 vdekje nga koronavirusi të premten, ndonëse rastet pozitive dhe pranimet e pacientëve në njësitin e kujdesit intenziv po bien përsëri. Pavarësisht se ka pasur një rritje t  lehtë dje, numri i të...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.