×
 • Lajme
 • Lajme

  Përplasje me Arben Gashin e LDK-së, Memli Krasniqi: Edhe s’i keni numrat, edhe keni arrogancë

  FrontOnline
  21 Shtator 2020

  Shefi i Grupit Parlamentar të LDK’së, Arben Gashi, thotë se bashkë me deputetin Kujtim Shala kanë shkuar 10-15 herë për të folur me deputetët e PDK’së, për t’ia votuar ligjin për Rimëkëmbje Ekonomike. Memli Krasniqi i PDK’së thotë se “kjo nuk është e vërtetë”.

  Drejtuesi i deputetëve të LDK’së, bashkë me Kujtim Shalën, thonë se kanë kërkuar nga deputetët e opozitës, konkretisht të PDK’së, që ta votojnë ligjin për rimëkëmbje ekonomike pas pandemisë Covid 19.

  Krasniqi thotë se nëse vinë dy ose tri herë deputetët e pozitës, i bie se nuk e kanë pasur për t’i bindur.
  “Me ardhë dy-tri herë, ajo është me la gojën”.

  “Nuk jam i sigurt që këta po duan me kalu ligjin. Ndoshta kanë arsye tjera. As ‘V’ prej vullnetit nuk ka për me i kalu ligjet e Qeverisë”, ka shtuar Krasniqi.

  “Edhe mos me i pasë numrat, edhe me pasë arrogancë…”

  Ndërkaq, Gashi ka thënë se kjo gjuhë e Krasniqit është e ashpër, për shkak se është deputet i opozitës dhe “i takon”.

  “Unë e di që z. Krasniqi i takon me folë ma ashpër. Por besoj, ai e di për cka po flasim. Unë mendoj që duhet të kalohet ky ligj”, ka thënë Gashi.

  Krasniqi më pas i ka kujtuar Gashit planin për rimëkëmbje ekononike të dorëzuar në Kuvend nga PDK’ja në prill të këtij viti.

  “Jam duke folur për iniciativën ë PDK’së që është e barazvlefshme me projektligjin tuaj, bile është me e vjetër, se prej 7 prillit kemi kërkuar”, ka thënë Krasniqi.

  Getinjo për LGBT: Nuk e kam pas mendimin shumë të mirë për ta
  Nga Rubrika
  Lajme21 Shkurt 2024
  Është shtyre raportimi i ministri të Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati, dhe përfaqësues të Doganës së Kosovës dhe Administratës Tatimore, në...
  Lajme21 Shkurt 2024
  Në Dhomat e Specializuara të Kosovës (DhSK) në Hagë, trupi gjykues në gjykimin ndaj Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Rexhep Selimit dhe Jakup...
  Lajme21 Shkurt 2024
  Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka kujtuar prijësit popullor Haxhi Zeka dhe Shaban Polluzha. Haradinaj ka thënë se...
  Të tjera
  Lajme21 Shkurt 2024
  Deputeti Pal Lekaj, deklaroi se nuk i kujtohet nëse në mbledhjen e kryesisë së Kuvendit të mbajtur më 10 gusht 2016 ishte...
  Kronika21 Shkurt 2024
  Me urdhër të Prokurorisë Speciale (PS), Policia e Kosovës ka ndërmarr një aksion në shtatë lokacione të ndryshme të Kosovës, ku janë...
  Lajme21 Shkurt 2024
  Drejtorit të Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë, Petrit Ajeti, po raporton në Komisionin parlamentar për mbikëqyrje të kësaj Agjencie. Mbledhja ka nisur...
  Kronika21 Shkurt 2024
  Policia e Kosovës ka kërkuar ndihmën e qytetarëve për ofrimin e informatave që do të ndihmonin në identifikimin dhe arrestimin e disa...
  Lajme21 Shkurt 2024
  Vëllai i Rexhep Selimit, Ramadani ka publikuar një foto me vëllaun e tij që vazhdon të mbahet në Hagë. Bashkë me foton...
  Lajme21 Shkurt 2024
  Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Pal Lekaj ka nisur dëshminë në gjykimin ndaj kryetarit të Kuvendit, Glauk Konjufca, i...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.