×
Etiketë: arben
Lajme21 Shtator 2020
Shefi i Grupit Parlamentar të LDK’së, Arben Gashi, thotë se bashkë me deputetin Kujtim Shala kanë shkuar 10-15 herë për të folur me deputetët e PDK’së, për t’ia votuar ligjin për Rimëkëmbje Ekonomike. Memli Krasniqi...
Lajme21 Shtator 2020
Kuvendi i Kosovës është duke mbajtur vazhdimin e seancës plenare të datës 18 shtator. Shefi i grupit parlamentar nga Lidhja Demokratike e Kosovës, Arben Gashi, ka kërkuar nga deputetët që ta përkrahin propozimin për rimëkëmbje...
Kronika31 Gusht 2020
Një person me veturë nga pakujdesia ka shkaktuar vetaksident në autostradën “Arbën Xhaferi”, ku si pasojë, vozitësi ka vdekur në vendin e ngjarjes. Sipas Policisë, rasti ka ndodhur dje pasdite, ku edhe një pasagjer është...
Lajme29 Gusht 2020
Sot rreth orës 18:00 ka ndodhur një vetaksident në autostradën “Arbën Xhaferi”. Sipas policisë, katër persona kanë lëndime, personat ishin brenda një kamionete. Këta persona u dërguan në tretman mjekësor, derisa akoma nuk ka të...
Lajme19 Gusht 2020
Ministri i Infrastrukturës, Arban Abrashi, është pritur në takim nga kryetari i Komunës së Vitisë, Sokol Haliti, ku kanë diskutuar për projektet që janë duke u kryer dhe për kyçjen në autostradën “Arbën Xhaferi”, të...
Lajme15 Gusht 2020
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi në tetë vjetorin e vdekjes së Arbën Xhaferi, ka thënë se ai ishte një prej intelektualëve dhe mendimtarëve më të rëndësishme mbarëshqiptarë. Ai tutje në një shkrim ka thënë se...
Bota/Rajoni15 Gusht 2020
Sot mbushen tetë vjet nga vdekja e ish-kryetarit të PDSH-së në Maqedoni, Arbën Xhaferi. Ai u nda nga jeta më 15 gusht 2012 në moshën 64-vjeçare, pasi vuante nga sëmundja e Parkinsonit, e cila ishte...
Lajme07 Gusht 2020
Ish-ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia ka deklaruar pasurinë e tij në Agjencinë Kundër Korrupsionit. Bazuar në deklarimin e tij, Vitia ka vetëm 1 mijë euro në bankë dhe nuk ka asnjë borxh ndaj bankave. Si...
Lajme07 Gusht 2020
Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Arben Gashi, ka deklaruar pasurinë e tij në Agjencinë Kundër Korrupsionit. Në Agjencinë Kundër Korrupsionit edhe Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arben Gashi, ka deklaruar...
Lajme01 Gusht 2020
Deputeti i VV-së, Fitim Uka, ka shpërndarë në rrjetin social Facebook disa fotografi se si punohej me orar të zgjatur në kohën e ministrit, Arben Vitia. Uka thotë se në atë kohë punohej me orar...
Lajme31 Korrik 2020
Ish’Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia ka uruar qytetarët për festën e Kurban Bajramit. Vitia në Facebook ka shkruar se kjo festë simbolizon sakrificën dhe besimin. “Sot në familjet e besimtarëve festohet Kurban Bajrami. Kjo Festë...
Lajme29 Korrik 2020
Analisti politik, Petrit Zogaj, ka thënë se ka qenë akt i ulët, ndërsyerja fizike e Arben Gashit ndaj Gazmend Gjyshincës, shkruan GazetaBlic.Sipas Zogajt, Shala e ka të qartë që Vetëvendosje është subjekti më i madh,...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.