×
Etiketë: keni
Lifestyle29 Shtator 2020
Ekzistojnë tri lloje të marrëdhënieve në jetën tuaj dhe nëse gjeni të duhurën nga e para, ju jeni me të vërtetë me fat. Por shumica prej nesh duhet të kalojë nëpër tre hapa dhe lidhje...
Lifestyle29 Shtator 2020
Tiroidja është një gjëndër e vogël në formën e fluturës që ndodhet poshtë laringut. Ajo është e lidhur ngushtë me trurin dhe komunikimi kryhet nëpërmjet hormoneve. Tiroidja shfrytëzon jodin që marrim nga ushqimet për të...
Lajme28 Shtator 2020
Ministria e Shëndetësisë ka publikuar udhëzuesin për përdorimin e maskave për mbrojtje nga COVID-19, përmes së cilit tregohet se kur qytetarët duhet t’i bartin maskat dhe se kur një gjë e tillë nuk është e...
Lajme22 Shtator 2020
Babai i Agon Musliut, Naim Musliu ka dëshmuar sot para deputetëve të Kuvendit të Kosovës në Komisionin Hetimor për Pandeminë. Gjatë fillimit babai i Agon Musliut deklaroi se Vetëvendosje nuk ka ngritur zërin aspak për...
Lajme21 Shtator 2020
Shefi i Grupit Parlamentar të LDK’së, Arben Gashi, thotë se bashkë me deputetin Kujtim Shala kanë shkuar 10-15 herë për të folur me deputetët e PDK’së, për t’ia votuar ligjin për Rimëkëmbje Ekonomike. Memli Krasniqi...
Lajme17 Shtator 2020
sa Mustafa i Facebookut, është tjetër nga Isa Mustafa i politikës që ne e njohim. Ky i rrjeteve sociale duket se nuk është i vërteti. Në një postim sot, qenka marrë me fjalën time në...
Lajme17 Shtator 2020
Kanë vazhduar përplasjet e ashpra në Kuvendin e Kosovës. Kësaj radhe deputeti i PDK-së, Bekim Haxhiu u përplas me atë të Vetëvendosjes, Dimal Basha, pasi që ky i fundit e akuzoi PDK-në për gjendjen e...
Bota/Rajoni14 Shtator 2020
Sinoptikania Adiola Bani në një lidhje live për ‘News24’ deklaroi se edhe kjo javë në vijim do të shoqërohet me temperatura të larta, që do të shkojnë nga 36-37 gradë celsius. Bani tha se duke...
Lifestyle11 Shtator 2020
Sistemi imunitar është thelbësor për shëndetin e organizmit. Gjumi i mjaftueshëm, aktiviteti fizik dhe ushqyerja e shëndetshme janë tre shtyllat kryesore të sistemit imunitar. AgroWeb.org sjell të renditura ushqimet më të këqija për sistemin imunitar...
Bota/Rajoni06 Shtator 2020
Emisari i SHBA’së për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, ka kërkuar heqjen e vizave për Kosovën, në prag të takimit të nesërm me palën serbe nën ndërmjetësimin e Bashkimit Europian, shkruan Gazeta Metro. Grenell përmes një...
Bota/Rajoni04 Shtator 2020
Kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyahu, falënderoi Presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, për “vendimin për të njohur Jeruzalemin si kryeqytetin e Izraelit dhe për të zhvendosur Ambasadën e Serbisë atje”. “Ne do të vazhdojmë përpjekjet tona...
Lifestyle27 Gusht 2020
Kur mendojmë për hormonet, është e lehtë të mendojmë përsëri për vitet tona të adoleshencës kur aknet ishin drama jonë më e madhe ose shtatzënia kur lëkundjet e humorit dhe dëshirat janë jashtë kontrollit. Por,...
Lifestyle26 Gusht 2020
Gjëndra e tiroides mund të jetë e vogël por ka rol shumë të rëndësishëm dhe problemet e saj mund të kenë një impakt të madh në trupin tonë. Me poshtë po ju regojmë 10 shenjat...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.