Lajme

Bekim Haxhiu, deputetit të VV-së: A e dini sa policin e keni përgjakë?

Bekim Haxhiu, deputetit të VV-së: A e dini sa policin e keni përgjakë?
12:35 | 17 Shtator 2020

Kanë vazhduar përplasjet e ashpra në Kuvendin e Kosovës.

Kësaj radhe deputeti i PDK-së, Bekim Haxhiu u përplas me atë të Vetëvendosjes, Dimal Basha, pasi që ky i fundit e akuzoi PDK-në për gjendjen e rëndë të policisë së Kosovës.

Mirëpo, i menjëhershëm ishte reagimi i Haxhiut. Ky i fundit iu drejtua Bashës duke ia përmendur protestat e VV-së, në të cilat ishin sulmuar pjesëtarët e Policisë së Kosovës.

“Ka kaluar koha kur tu shajtë PDK-në keni fitu vota . A e mani mend sa policë të Kosovës i keni përgjakë e i keni shtru në spital. Ti me ardh me vajtu për një konflikt të dy adoleshentëve. E përderisa lideri jot i ka quajt policët idiotë, e ti më vjen mu më fol këtu për mirëqenie të policëve”, i është drejtuar Haxhiu, Bashës

Loja e madhe ka filluar nga 31 Janar dhe vazhdon deri me 2 Shkurt në Petrol Company

Të tjera