Lajme

Hoti: Numrat me Covid po rriten, situata po rëndohet, respektoni me rigorozitet masat!

Hoti: Numrat me Covid po rriten, situata po rëndohet, respektoni me rigorozitet masat!
18:24 | 22 Korrik 2020

Kryeministri i vendit, Avdullah Hoti, ka shpërndarë një video sensibilizuese në Facebook dhe ka bërë thirrje për respektim rigoroz të masave anti Covid 19.

Në këtë video bëhet e ditur se situata me Koronavirus në vend po rëndohet nga rritja e numrit të rasteve të të infektuarve ditët e fundit.

Hoti në pamjet e bëra publike paraqet situatën në Klinikën Infektive ku pacientët po luftojnë me jetë duke apeluar të respektohen masat e distancimit social dhe mbahen maskat.

https://www.facebook.com/avdullah.hoti/videos/778594412881935/

 

Shkëlqim Devolli takon guvernatorin e Texasit, Greg Abbott, flasin për rritje bashkëpunimi Kosovë – ShBA

Të tjera