×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Coronavirusi në Itali: Bien numrat sërish

  FrontOnline
  19 Qershor 2020

  Italia raportoi 47 vdekje nga koronavirusi të premten, ndonëse rastet pozitive dhe pranimet e pacientëve në njësitin e kujdesit intenziv po bien përsëri.

  Pavarësisht se ka pasur një rritje t  lehtë dje, numri i të vdekurve në 24 orë ka rënë në 20 dhe numri i të infektuarve kanë rënë për 80, shkruajnë mediet italiane, transmeton lajmi.net.

  Deri më tani, Italia ka pasur 238,011 teste pozitive me COVID-19 (+251), me 21.543 prej tyre aktualisht aktivë (-1,558).

  Një total prej 181,907 pacientë janë shëruar (+1,363) dhe 34.561 kanë vdekur.

  Njoftimet nga KEDS për punimet në rrjet
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni06 Dhjetor 2023
  Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu tha se forcat e armatosura të vendit të tij vranë rreth gjysmën e komandantëve të Hamasit gjatë operacioneve...
  Bota/Rajoni06 Dhjetor 2023
  Ish-presidenti i SHBA-së, Donald Trump tha se, nëse ai kthehet në pushtet në vitin 2025, ai nuk do të jetë diktator "përveç...
  Bota/Rajoni06 Dhjetor 2023
  Një ngjarje e shokuese, ka ndodhur në SHBA ku një 13 vjeçar ka vrarë nënën e tij me thikë dhe më pas...
  Të tjera
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Ish-presidenti i Kosovës, Behgjet Pacolli ka reaguar sërish për vrasjen e Liridona Ahmetaj. Ai ka reaguar ashpër kundrejt deklaratave të ndryshme që...
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Paneli i Gjykatës së Apelit të Gjykatës Speciale në Hagë më 14 dhjetor do ta shqiptojë aktgjykimin në rastin e Salih Mustafës....
  Bota/Rajoni06 Dhjetor 2023
  Ish-presidenti i SHBA-së, Donald Trump tha se, nëse ai kthehet në pushtet në vitin 2025, ai nuk do të jetë diktator "përveç...
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Parashkrimi i numrit të madh të lëndëve, vazhdon të jetë sfida kryesore në sistemin e Drejtësisë. Këtë e theksoi hulumtuesi i lartë...
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Takimi i kryeministrit Albin Kurti me njësitin elitar të Policisë së Kosovës më 15 nëntor përfundoi pa sukses. Pas këtij takimi, ky...
  Ekonomi06 Dhjetor 2023
  Policia e Kosovës, në asistimin e Njësitit Anti-kontrabandë nga Dogana e Kosovës dhe ATK-së me qëllim të luftimit të Ekonomisë jo formale,...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.