Bota/Rajoni

Coronavirusi në Itali: Bien numrat sërish

Coronavirusi në Itali: Bien numrat sërish
20:41 | 19 Qershor 2020

Italia raportoi 47 vdekje nga koronavirusi të premten, ndonëse rastet pozitive dhe pranimet e pacientëve në njësitin e kujdesit intenziv po bien përsëri.

Pavarësisht se ka pasur një rritje t  lehtë dje, numri i të vdekurve në 24 orë ka rënë në 20 dhe numri i të infektuarve kanë rënë për 80, shkruajnë mediet italiane, transmeton lajmi.net.

Deri më tani, Italia ka pasur 238,011 teste pozitive me COVID-19 (+251), me 21.543 prej tyre aktualisht aktivë (-1,558).

Një total prej 181,907 pacientë janë shëruar (+1,363) dhe 34.561 kanë vdekur.

8 Marsi në Park Hotel & Spa – Që t’i të ndjehesh si Mbretëreshë ….

Të tjera