×
Etiketë: infektive
Lajme17 Shtator 2020
Ajazaj-Berisha ka deklaruar se 57 pacientë me Covid-19 janë duke u trajtuar në Klinikën Infektive, 30 prej të cilëve janë me oksigjenoterapi. “Sot pritet diku rreth 10 pacientë të shkojnë në shtëpi pas marrjes së...
Lajme17 Shtator 2020
Pandemia ka prekur edhe punëtorët shëndetësorë, sidomos ata që kanë qenë në kontakt të drejtpërdrejt me pacientët me Covid. Drejtoresha Ajazaj-Berisha ka treguar se 20 infermier dhe 3 mjek të kësaj klinike kanë qenë të...
Lajme16 Shtator 2020
Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Fetah Rudi, është shëruar plotësisht nga koronavirusi. Në një postim në Facebook, Rudi ka bërë të ditur se pas 21 ditësh sa ishte i infektuar dhe 16 ditësh qëndrimi...
Lajme11 Shtator 2020
Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, ka shpërndarë fotografinë e pazakontë nga Klinika Infektive në Tiranë.Një mjek shihet me kallash në dorë përpara ambienteve të Klinikës Infektive. “Nje mjek me kallash ne dore?!Kjo foto nuk eshte...
Lajme06 Shtator 2020
Sipas drejtoreshës së Klinikës Infektive, Lindita Ajazaj – Berisha, ka ende raste të rënda të cilat kërkojnë përkujdesje intensive Që nga 13 marsi në Klinikën Infektive po vazhdojnë të trajtohen të prekurit nga Covid-19. Por,...
Lajme01 Shtator 2020
Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Fetah Rudi po vazhdon trajtmin në Klinikën Infektive, pas doli pozitiv për COVID-19. Këtë e ka bërë të ditur djali i Rudit nëpëmjert një postimi në Facebook, duke...
Lajme31 Gusht 2020
Ushtruesi i detyrës së drejtorit të përgjithshëm të ShSKUK-së, Valbon Krasniqi, ka thënë se nga sot do fillojë të lirohet Klinika e Neurologjisë nga pacientët të cilët po trajtohen aty për koronavirus. Krasniqi thotë se...
Lajme12 Gusht 2020
Fitim Havolli, kryetar i Sindikatës së Infermierëve dhe Mamive, ka shpërndarë sot një fotografi të shkrepur në orën 07:00, duke treguar sesi fillon puna në Klinikën Infektive. Infermieri tregon se fillimisht bëhen planifikimet dhe ndërhyrjet...
Bota/Rajoni07 Gusht 2020
“Rritet numri i kapaciteteve spitalore në të gjitha 16 spitalet të cilat do të marrin mini reparte infektive mudulare me qëllim që ato me tani objektet e veçanta, të mbesin plotësisht “të pastra” në mënyrë...
Bota/Rajoni03 Gusht 2020
Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë dhe deputeti i zgjedhur i BDI-së, Talat Xhaferi sot është lëshuar në shtëpi pas kujdesit mjekësor në Klinikën për sëmundje infektive në Shkup, pas problemeve me mushkëritë. Xhaferi nuk ka...
Lajme02 Gusht 2020
Infermieri i Klinikës Infektive, Fitim Havolli ka reaguar përmes një statusi në Facebook.Ai ka shkruar se tash e 7 muaj vazhdojnë të mbajnë kujdestari, e cila është tepër e lodhshme. “Unë do i shërbejë vendit...
Lajme29 Korrik 2020
Gjatë 24 orëve të kaluara në Kosovë ka pasur një rënie e lehtë e numrit të rasteve me reja me koronavirus. Sipas IKSHPK-së, gjatë kësaj periudhe kohore janë 194 raste pozitive duke çuar totalin në...
Lajme28 Korrik 2020
Janë rreth 600 pacientë të shtrirë aktualisht të konfirmuar me Covid-19, të cilët janë të shtrirë në QKUK dhe spitale të tjera regjionale. Prej tyre 40 janë në aparate respiratore, e mbi 300 të tjerë...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.