×
 • Lajme
 • Lajme

  Fetah Rudi i LDK-së shërohet nga koronavirusi, pas 16 ditësh qëndrimi në Klinikën Infektive

  FrontOnline
  16 Shtator 2020

  Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Fetah Rudi, është shëruar plotësisht nga koronavirusi.

  Në një postim në Facebook, Rudi ka bërë të ditur se pas 21 ditësh sa ishte i infektuar dhe 16 ditësh qëndrimi në Klinikën Infektive, ai është shëruar plotësisht nga koronavirusi dhe është liruar nga spitali.

  Rudi i ka falenderuar të gjithë stafin mjekësorë, kolegët dhe qytetarët për kujdesin e treguar ndaj tij këto ditë.

  Njoftimi i plotë nga deputeti i LDK-së:Pas 21 ditesh ne perballje me Covid19, prej te cilave 16 ne Kliniken Infektive ne Prishtine, sot jam liruar dhe jam sheruar nga Covid19.
  Shume dite e nete pa gjume, me frymarrje te veshtiresuar, e me nje kollitje te madhe.

  Ishin keto dite e nete te veshtira, ku shume here mendova se nuk do t’ia dal. Por, fal zotit dhe mjekeve, edhe kete sfide e tejkalova.

  Falenderoj kryetarin Mustafa, kryeparalamentaren Osmani, ish kryeministrin Haradinaj, Kryetar e Nenkryetar komunash, kolege deputet, Ministra, zv. Ministra, shoke e dashamire, qe ne menyra te ndryshme me jeni gjendur prane.
  Falenderoj gjithe stafin e Klinikes Infektive per kujdesin e madh te treguar jo vetem ndaj meje, por ndaj te gjithe pacienteve te shtruar ne Klinike.
  Falenderoj Doktor Valbonin, Dr. Linda, Prof, Dr. Sali Ahmetin, Dr. Muratin, Dr. Hatigje, Dr. Izetin, Dr. Flamurin, Dr. Artanin, Dr. Shkelqimin, Dr. Milazimin, Dr. Drilonin, te cilet kane treguar nje kujdes te veçante ndaj meje, pa ndihmen e te cileve nuk do te isha sot ketu.
  Tashme kur edhe kjo sfide kaloi, u bej apel te gjithe qytetareve te Kosoves, qe te kujdesen per vete dhe t’i respektojne rekomandimet nga institucionet shtetrore, ne menyre qe asnjeri nga ta, mos ta kaloj kete rruge qe e kalova une.
  Vendoseni maskat, mbani higjenen dhe distancen sociale. Vetem keshtu dalim fitimtare.
  Faleminderit.

   

  Më mirë në Kosovë se në Gjermani
  Nga Rubrika
  Lajme01 Mars 2024
  Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës në bashkëpunim me Forumin Intelektual - Evropa 2023, organizojnë sot tryezën me temë “Gjendja e Arsimit në...
  Lajme01 Mars 2024
  Të martën, çështja e dinarit ktheu në tryezën e dialogut Kosovën dhe Serbinë. Por, për dallim nga herët e tjera takimi nuk...
  Lajme01 Mars 2024
  Anëtari i kryesisë së PDK-së, Bernard Nikaj, ka thënë se pas deklaratave që i bëri sot ambasadori amerikan në Kosovë, Jeffrey Hovenier,...
  Të tjera
  Sport29 Shkurt 2024
  Zinedine Zidane ka refuzuar mundësinë për të menaxhuar Manchester United, sipas asaj që raportojnë mediat në Angli. Legjenda franceze nuk ka qenë...
  Lajme29 Shkurt 2024
  Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi, deklaroi se imazhi i Kosovës në sytë e ndërkombëtarëve nuk është në të njëjtat nivele...
  Lajme29 Shkurt 2024
  Analisti Visar Ymeri, në “Debat Plus” në RTV Dukagjini, ka thënë se deklaratat e ambasadorit amerikan në Kosovë, Jeffrey Hoverier, nuk janë...
  Bota/Rajoni29 Shkurt 2024
  Një takim privat i Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara pritet të zhvillohet në Nju Jork. Ky takim do të mbahet...
  Lajme29 Shkurt 2024
  Organizata PIPOS, e ka realizuar një hulumtim rreth punës së Qeverisë së Kosovës. Një nga temat e trajtuara në këtë hulumtim që...
  Lajme29 Shkurt 2024
  Mbi 47 përqind e qytetarëve të Kosovës besojnë se Qeveria e Kosovës do ta pranojë Asociacionin e Komunave me Shumicë Serbe. Këtë...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.