Lajme

Fetah Rudi i LDK-së shërohet nga koronavirusi, pas 16 ditësh qëndrimi në Klinikën Infektive

Fetah Rudi i LDK-së shërohet nga koronavirusi, pas 16 ditësh qëndrimi në Klinikën Infektive
11:58 | 16 Shtator 2020

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Fetah Rudi, është shëruar plotësisht nga koronavirusi.

Në një postim në Facebook, Rudi ka bërë të ditur se pas 21 ditësh sa ishte i infektuar dhe 16 ditësh qëndrimi në Klinikën Infektive, ai është shëruar plotësisht nga koronavirusi dhe është liruar nga spitali.

Rudi i ka falenderuar të gjithë stafin mjekësorë, kolegët dhe qytetarët për kujdesin e treguar ndaj tij këto ditë.

Njoftimi i plotë nga deputeti i LDK-së:Pas 21 ditesh ne perballje me Covid19, prej te cilave 16 ne Kliniken Infektive ne Prishtine, sot jam liruar dhe jam sheruar nga Covid19.
Shume dite e nete pa gjume, me frymarrje te veshtiresuar, e me nje kollitje te madhe.

Ishin keto dite e nete te veshtira, ku shume here mendova se nuk do t’ia dal. Por, fal zotit dhe mjekeve, edhe kete sfide e tejkalova.

Falenderoj kryetarin Mustafa, kryeparalamentaren Osmani, ish kryeministrin Haradinaj, Kryetar e Nenkryetar komunash, kolege deputet, Ministra, zv. Ministra, shoke e dashamire, qe ne menyra te ndryshme me jeni gjendur prane.
Falenderoj gjithe stafin e Klinikes Infektive per kujdesin e madh te treguar jo vetem ndaj meje, por ndaj te gjithe pacienteve te shtruar ne Klinike.
Falenderoj Doktor Valbonin, Dr. Linda, Prof, Dr. Sali Ahmetin, Dr. Muratin, Dr. Hatigje, Dr. Izetin, Dr. Flamurin, Dr. Artanin, Dr. Shkelqimin, Dr. Milazimin, Dr. Drilonin, te cilet kane treguar nje kujdes te veçante ndaj meje, pa ndihmen e te cileve nuk do te isha sot ketu.
Tashme kur edhe kjo sfide kaloi, u bej apel te gjithe qytetareve te Kosoves, qe te kujdesen per vete dhe t’i respektojne rekomandimet nga institucionet shtetrore, ne menyre qe asnjeri nga ta, mos ta kaloj kete rruge qe e kalova une.
Vendoseni maskat, mbani higjenen dhe distancen sociale. Vetem keshtu dalim fitimtare.
Faleminderit.

 

Loja e madhe ka filluar nga 31 Janar dhe vazhdon deri me 2 Shkurt në Petrol Company

Të tjera