×
Etiketë: koronavirusi
Bota/Rajoni30 Shtator 2020
Belgjika, një nga vendet evropiane më i goditur nga koronavirusi, të mërkurën njoftoi se numri i të vdekurve nga pandemia kishte kaluar shifrën 10.000. Gjatë kulmit të pandemisë në muajin prill, Belgjika regjistroi më shumë...
Bota/Rajoni25 Shtator 2020
Franca raportoi të enjten 16 mijë raste të reja nga coronavirusi, shifër kjo rekorde që kur vendi u përball me pandeminë. Sipas medieve të huaja, numri i përgjithshëm i të prekurve në vend u rrit...
Lajme23 Shtator 2020
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike (IKSHPK) në Kosovë ka njoftuar se në 24 orët e fundit janë shëruar 85 persona nga koronavirusi në Kosovë. https://www.facebook.com/IKSHPK/posts/3111475112313805
Lajme22 Shtator 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka bërë të ditur se nuk është shënuar asnjë viktimë nga koronavirusi, në 24 orët e fundit. Në një shkrim në Facebook, Zemaj i ka falenderuar punëtorët e Institutit, për...
Lajme22 Shtator 2020
Deputeti i LDK’së, Fetah Rudi ditë më parë ka njoftuar se është liruar nga spitali ku po trajtohej pas infektimit me COVID 19, raporton Gazeta Express. Rudi për shërimin e tij ka njoftuar përmes një...
Lajme19 Shtator 2020
Natën nuk i ndalin të lehurat. Të rralla nuk i kanë as sulmet ndaj njerëzve si kur bëhet terr ashtu edhe ditën. Sipas Drejtorisë së Shëndetësisë në Komunën e Prishtinës të paktën 33 veta kanë...
Bota/Rajoni18 Shtator 2020
Koronavirusi ia ka marrë jetën pjestarit të Policisë së Tiranës, Ilir Nerguti. Lajmin e bëjnë të ditur miqtë në rrjetet sociale, përfshirë edhe deputetin Halit Valteri. “Prehu ne paqe miku im, sot ne humbem nje...
Bota/Rajoni16 Shtator 2020
Izolimi i krijuar nga pandemia e koronavirusit, duket se ka rikthyer në ujërat e Hong Kong-ut delfinët rozë, të cilat janë nga gjitarët më të rrallë në botë. Delfinët të bardhë dhe rozë, kanë rritur...
Lajme16 Shtator 2020
Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Fetah Rudi, është shëruar plotësisht nga koronavirusi. Në një postim në Facebook, Rudi ka bërë të ditur se pas 21 ditësh sa ishte i infektuar dhe 16 ditësh qëndrimi...
Bota/Rajoni15 Shtator 2020
Në Maqedoninë e Veriut të martën janë regjistruar nëntë të vdekur nga koronavirusi i ri, që shkakton sëmundjen COVID-19, ka bërë të ditur Ministria e Shëndetësisë në këtë shtet. Në mesin e viktimave janë edhe...
Bota/Rajoni15 Shtator 2020
Në 24 orët e fundit, 74 raste të tjera të infektimit me COVID-19 u konfirmuan në Serbi, ndërsa dy persona vdiqën, gjë që rriti numrin e përgjithshëm të viktimave të virusit korona në 735. Kjo...
Bota/Rajoni13 Shtator 2020
Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur bilancin e pandemisë në Shqipëri në 24 orët e fundit. 168 persona kanë rezultuar pozitivë ndaj COVID-19 nga 877 testime. Ditën e djeshme u shënuan 164 raste të...
Kronika12 Shtator 2020
Bujar Bajqinovci, profesor i arkitekturës ka vdekur si pasojë e koronavirusit. Këtë e ka bërë të ditur zyrtari i LDK-së, Bardhyl Meta. “Kushdo që e ka njohur Bujarin – kurdoherë dhe ne çfarëdo rrethane –...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.