Lajme

Zemaj jep një lajm të mirë: Asnjë i vdekur nga koronavirusi, në 24 orët e fundit

Zemaj jep një lajm të mirë: Asnjë i vdekur nga koronavirusi, në 24 orët e fundit
14:45 | 22 Shtator 2020

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka bërë të ditur se nuk është shënuar asnjë viktimë nga koronavirusi, në 24 orët e fundit.

Në një shkrim në Facebook, Zemaj i ka falenderuar punëtorët e Institutit, për siçk ka thënë ai punën e palodhshme të tyre.Në fund, ministri Zemaj ka ftuar qytetarët që të jenë të kujdesshëm në zbatimin e vendimeve nga ekspertët shëndetësore.

Shkrimi i plotë i Zemajt:

Kosova edhe sot po shënon zero raste të vdekjeve të pacientëve të infektuar me Covid 19.Falënderoj punonjësit e palodhshëm të Institutit, për përkushtimin e madh nga 13 marsi kur u shfaq rasti i parë me Covid-19 si dhe për kujdesin dhe shërbimet e ofruara për qytetarët dhe për luftimin e pandemisë.

Kontributi i IKShPK është i jashtëzakonshëm.Po ashtu falenderoj përzmërshisht edhe qytetarët të cilët po bashkëpunojn me ne, në këtë rrugëtim.

Të nderuar qytetarë,Edhe ju ftoj që edhe më tej të jeni bashkëpunuesit tonë, sepse vetëm të bashkuar, mund të arrijmë aty ku dëshirojmë, ta largojmë pandeminë!Bashkë mund t’ia dalim!Vendose maskën!Mbaje higjienën!

1 abonim, 3 paisje, 240 kanale shqip – NimiTV në gjithë Evropën për vetëm 99.90€ për 12 muaj

Të tjera