×
Etiketë: ditësh
Lajme29 Shtator 2020
Ka filluar intervistimi i nënkryetarit të Organizatës së Veteranëve të UCK-së, Nasim Haradinaj para trupit gjykues të Speciales, raporton Front Online. Derisa u pyet se a i është dhënë mundësia për t’i kontaktuar familjarët e...
Bota/Rajoni23 Shtator 2020
Kritiku i Kremlinit, Aleksei Navalny, është liruar nga një spital në Gjermani, ku ishte duke u trajtuar pasi u sëmur gjatë një fluturimi drejt Siberisë muajin e kaluar. Autoritetet gjermane kanë thënë se testet e...
Lajme16 Shtator 2020
Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Fetah Rudi, është shëruar plotësisht nga koronavirusi. Në një postim në Facebook, Rudi ka bërë të ditur se pas 21 ditësh sa ishte i infektuar dhe 16 ditësh qëndrimi...
Bota/Rajoni03 Shtator 2020
Tajlanda ka raportuar për rastin e parë të bartjes lokale të koronavirusit në 100 ditë, pasi një i burgosur është konfirmuar se është i infektuar me COVID-19, shkruan “The Guardian”. Një 37-vjeçar, që punon si...
Lajme23 Gusht 2020
Ka ndërruar jetë edhe një 70-vjeçar nga koronavirusi nga komuna e Rahovecit. Dy ditë pasi që një 57-vjeçare nga fshati Pataqan i Epërm i Rahovecit ndërroi jetë si pasoje e koronavirusit, sot ka vdekur edhe...
Bota/Rajoni22 Gusht 2020
Mick Pickering i ka thënë BBC-së se ndihet i lehtësuar pas rikthimit në shtëpi në Newthorpe, ku për 110 ditë qëndroi i shtrirë në spital. Burri 65-vjeçar u infektua me coronavirus në muajin prill dhe...
Lajme20 Gusht 2020
Katër ditë kanë mbetur deri në përfundimin e kohës kur Gjykata Speciale duhet të marrë një vendim, lidhur me aktakuzat e para të pranuara nga Zyra e Prokurorit të Specializuar në shkurt të këtij viti....
Lajme20 Gusht 2020
Në orët e para të mëngjesit të sotëm ka vdekur Adnan Gashi, zyrtar i lartë në kompaninë “Birra Peja”. Gashi ishte infektuar nga COVID-i ditë më parë, dhe po trajtohej intensivisht në spital. Lajmin e...
Lajme19 Gusht 2020
Brenda dy ditësh pritet të ndodh takimi mes Kryetarit të LDK-së, Isa Mustafa dhe kreut të AAK-së Ramush Haradinaj, ku pritet të diskutohen raportet mes dy partnerëve të koalicionit, të cilat së fundi kanë pësuar...
Lajme30 Korrik 2020
Kreu i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti ka bërë të ditur sot se në mesin e viktimave që kanë ndërruar jetë si pasojë e infektimit me koronavirus në koronavirus në kryeqytet është edhe një 13-vjeçar....
Lajme27 Korrik 2020
Deputetja e Kuvendit të Kosovës Eliza Hoxha është shëruar nga koronavirusi. Nëpërmjet një rrëfimi në llogarinë e saj në Facebook, ajo ka treguar përvojën e saj me infeksionin. Ajo thotë se ka kaluar 10 ditë...
Lajme19 Korrik 2020
Para dy ditësh ka vdekur një grua 74-vjeçare nga fshati Bradash i Podujevës, mirëpo ajo sot ka rezultuar se ka qenë e infektuar me koronavirus. Rastin e ka konfirmuar epidemiologia, Bedria Rama e cila ka...
Bota/Rajoni16 Korrik 2020
Më së voni 20 ditë nga mbajtja e zgjedhjeve duhet të mbahet seancë konstituive e Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut, ndërsa seancën e drejton kryetari i përbërjes së mëparshme, në këtë rast Talat...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.