×
Etiketë: 16
Ekonomi30 Shtator 2020
Shërbimi Korrektues i Kosovës ka shpallur tender në vlerë prej mbi 1 milion e 600 mijë euro për t’i furnizuar të burgosurit nëpër burgjet e vendit me duhan. Të burgosurit në vend duket se nuk...
Kronika27 Shtator 2020
Një nga rastet e dhunimit që kishte ndodhur në Drenas e ku të përfshirë kishin qenë një mësimdhënës e një polic, nuk po trajtohet me seriozitetin e duhur. Madje për një vit janë mbajtur vetëm...
Bota/Rajoni27 Shtator 2020
Personat që jetojnë në Angli dhe Uells së fundmi po nxiten të shkarkojnë aplikacionin qeveritar për gjurmimin e kontakteve. NHS Covid-19 udhëzon përdoruesit të vetë izcolohen për 14 ditë nëse zbulon se ata ishin afër...
Bota/Rajoni25 Shtator 2020
Franca raportoi të enjten 16 mijë raste të reja nga coronavirusi, shifër kjo rekorde që kur vendi u përball me pandeminë. Sipas medieve të huaja, numri i përgjithshëm i të prekurve në vend u rrit...
Lajme21 Shtator 2020
Në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë janë duke u trajtuar 16 pacientë me coronavirus prej të cilëve dy janë në gjendje më të rëndë shëndetësore. Kështu është bërë e ditur përmes një njoftimi nga ky...
Bota/Rajoni20 Shtator 2020
Ministria e Punëve të Brendshme e Maqedonisë së Veriut ka njoftuar për ndalimin e 16 të rinjve maqedonas, të dyshuar për fyerje ndaj shqiptarëve, në lagjen Gjorçe Petrov, në dalje të Shkupit në drejtim të...
Bota/Rajoni18 Shtator 2020
Dyshime të reja kanë dalë në shesh në lidhje me helmimin e liderit të opozitës ruse, Alexei Navalny. Sipas agjencisë Ruters, agjenti nervor që u përdor për të helmuar Navalny është gjetur në një shishe...
Lajme17 Shtator 2020
250 pacientë janë të hospitalizuar në QKUK dhe spitale rajonale. Siç bëhet e ditur nga Ministria e Shëndetësisë, 146 prej tyre janë të konfirmuar me COVID-19. Nga ta, 5 janë me respiratorë dhe 11 me...
Bota/Rajoni16 Shtator 2020
Policia e Shqipërisë ka ndërhyrë në kohë duke shmangur përshkallëzimin e një konflikti mes të rinjve në Pogradec. Më datë 16.09.2020, rreth orës 15:25, në lagjen nr. 1, gjatë një konflikti të çastit, shtetasi L....
Lajme16 Shtator 2020
Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Fetah Rudi, është shëruar plotësisht nga koronavirusi. Në një postim në Facebook, Rudi ka bërë të ditur se pas 21 ditësh sa ishte i infektuar dhe 16 ditësh qëndrimi...
Bota/Rajoni11 Shtator 2020
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, pritet të vizitojë Athinën në datën 15 dhe 16 shtator. Lajmi bëhet publik prej qeverisë greke, e cila konfirmoi pjesëmarrjen e zotit Rama në cilësinë e kreut të OSBE në...
Bota/Rajoni10 Shtator 2020
Dita e parë e punës nuk i ka shkuar siç duhet një shoferi, i cili përplasi autobusin dykatësh të shkollës në një urë. Ai vazhdoi të ecte pavarësisht britmave të fëmijëve për të ndaluar. Nga...
Lajme25 Gusht 2020
Në Spitalin e Përgjithshëm të Pejës janë duke u trajtuar 66 pacientë me COVID-19. Nga spitali kanë treguar se 16 pacientë janë në gjendje të rëndë, 2 janë në respirator dhe 47 të tjerë janë...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.