[wp-story]

Bota/Rajoni

Plas sherri mes të rinjve në Pogradec, 16 vjeçarët theren me thika

Plas sherri mes të rinjve në Pogradec, 16 vjeçarët theren me thika
17:16 | 16 Shtator 2020

Policia e Shqipërisë ka ndërhyrë në kohë duke shmangur përshkallëzimin e një konflikti mes të rinjve në Pogradec.

Më datë 16.09.2020, rreth orës 15:25, në lagjen nr. 1, gjatë një konflikti të çastit, shtetasi L. S., 16 vjeç, banues në Pogradec, dyshohet se ka dëmtuar me mjet prerës shtetasin R. T., 16 vjeç, banues në Pogradec, i cili aktualisht po merr mjekim në Spitalin e Pogradecit, ku ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Falë reagimit të shpejtë të policisë u bë i mundur kapja, ndalimi dhe shoqërimi drejt Komisariatit i autorit të dyshuar të ngjarjes, me të cilin po kryen veprimet e mëtejshme proceduriale.

Në cilësinë e provës materiale iu gjet dhe sekuestrua një armë e ftohtë (thikë).

Grupi hetimor po punon për të sqaruar rrethanat e plota të ngjarjes.

Super zbritje në “Petrol Company”

Të tjera