Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Nesër këto zona do të mbesin pa rrymë deri në 7 orë

  FrontOnline
  09 Mars 2023

  Kompania për Distribuimin e Energjisë Elektrike në Kosovë (KEDS) ka bërë të ditur se nesër (e premte) do të kryhen punime për siguri të sistemit energjetik dhe si rezultat në disa lokalitete do të ketë ndërprerje të rrymës.

  Ky do të jetë orari i ndërprerjes së energjisë elektrike sipas rajoneve të Kosovës.

  Prishtinë

  Punime të domosdoshme për siguri të sistemit

  1.

  Nga TS 35/10kV Mazgiti do të ndërprehet:

  Dalja 10kV Plemetini  (kodi: 15019003) prej orës 10:30 deri në ora 15:00

  Vendet: Plemetin, Hamidi, Bivolak, Gllavotin, Strovc, Zhilivodë, Bequk dhe Millosheve (një pjesë).

  Arsyeja: Ndërprerje për siguri- ndërrimi i konzollave dhe  izolatorëve.

  2.

  Nga  NS 35/10kV Fushë Kosovë do të ndërprehet:

  NS 10/0.4kV TS Nakarada Kulla (kod: 15018006054 ) nga ora 10:30 deri 15:00

  Vendet: Nakaradë, lagjja afër varrezave të vjetra.

  Arsyeja: Ndërprerje për siguri, demontimi i rrjetit të vjetër 0.4 kV.

  3.

  Nga NS 110/10 kV Prishtina 6 do të ndërprehet:

  TS 10/0.4 kV BEN-AF (kodi:19100017065) prej orës 10:00 deri në ora 14:00

  Vendet: Ben-af-i.

  Arsyeja: Ndërprerje për siguri, demontimi i shtyllave në TS Ben Af.

  Pejë

  Punime të domosdoshme për siguri të sistemit

  1.

  Nga TS 110/10 kV  Klina do të ndërprehet:

  Dalja 10kV Gremniku  (kodi:52000011) prej orës 11:00 deri në ora 14:00

  Vendet: fshatrat: Dollc, Gremnik, Kpuz, Perlina, Perqevë, Qeskovë, Qupevë, Qupevë e Ulët, Qupevë e Epërme, Rastok (një pjesë), Sferkë, Sferkë e Gashit dhe Volljakë.

  Arsyeja: Ndërprerje për siguri, ndërrimi i shtyllave të tensionit të mesëm.

  * * *

  Punime nga pala e tretë

  1.

  Nga TS 110/10[kV] Deçani do të ndërprehet:

  Dalja 10kV Lumbardhi (kodi: 53000005) nga ora 10:00 deri në ora  15:00

  Vendet: Lluka e Epërme, Lluke Gecaj, Pozhari, Gllogjan, Shaptej, Lumbardh, Irzniq, Ratishë, Gramaçel dhe  Maznik.

  Arsyeja: Punët që duhet të kryhen sipas pëlqimit elektro-energjetik dhe projektit të aprovuar, si dhe rekomandimeve nga komisioni i pranimeve teknike.

  Prizren

  Punime të domosdoshme për siguri të sistemit

  1.

  NS 110/10[kV]  Theranda do të ndërprehet: NS 10/0.4kV Stabilimenti rruga e Reçanit, pa tension mbesin:

  NS 10/0.4kV Gradina Therande (kodi: 32000005005) prej orës 08:00  deri në ora 12:00

  NS 10/0.4kV Therandë -Kuvendi Komunal (kodi: 32000005006) prej orës 08:00  deri në ora 12:00

  NS 10/0.4kV Therandë  pompa e ujit-Topallnica (kodi: 32000005007) prej orës 08:00  deri në ora 12:00

  NS 10/0.4kV Banesat e reja (kodi: 32000005013) prej orës 08:00  deri në ora 12:00

  NS 10/0.4kV Stacioni policor (kodi: 32000005015) prej orës 08:00  deri në ora 12:00

  NS 10/0.4kV Lagjja e Kelmendi- Kuqi Therandë (kodi: 32000005017) prej orës 08:00  deri në ora 12:00

  NS 10/0.4kV Banesat Mehmet Elshani Therande (kodi: 32000005019) prej orës 08:00  deri në ora 12:00

  NS 10/0.4kV Ben-af-banesat-Therande (kodi: 32000005021) prej orës 08:00  deri në ora 12:00

  NS 10/0.4kV Rifat Kryeziu (kodi: 32000005023) prej orës 08:00  deri në ora 12:00

  NS 10/0.4kV Rexhep Hajdari-Suharekë (kodi: 32000005025) prej orës 08:00  deri në ora 12:00

  NS 10/0.4kV Intertranscoop shpk (kodi: 32000005026) prej orës 08:00  deri në ora 12:00

  NS 10/0.4kV  Remzi Ramiz Muharremi “EXCOM” (kodi: 32000005029) prej orës 08:00  deri në ora 12:00

  NS 10/0.4kV Raif Gafurr Kabashi (kodi: 32000005030) prej orës 08:00  deri në ora 12:00

  NS 10/0.4kV Colmeti (tmk)(Agrokosova-holding) (kodi: 32000005028) prej orës 08:00  deri në ora 12:00

  Vendet: Gradina Therandë, Kuvendi komunal, pompa e ujit-Topallnicë, Alban Banush Sylaj, Lagjja  Kelmendi, Banesat Mehmet Elshani,  Rifat Kryeziu, Rexhep Hajdari-Suhareke, Intertranscoop shpk, Colmeti(tmk), (Agrokosova-holding), Remzi Ramiz Muharemi “Excom”shpk, Raif Gafur Kabashi – Erlis shpk.

  Arsyeja: Ndërprerje për siguri, zhvendosja e shtyllës së tensionit të mesëm.

  2.

  Nga TS 110/35/10 kV Prizreni 1 do të ndërprehet:

  Dalja 10kV Ortakoll 2  (kodi:30000003) prej orës 09:00 deri në ora 10:00

  Vendet: Lagjja Ortakolli, Lagjja Baruthana, Zona e Pashtrikut, Sarajevas, Ortokolli, Likes, Ferizajt, Carralevës, rr. Besnik Kastrati, rr. Ohri, Rr. Bije Vokshi, rr. Vetim Shala, rr. Ali Hadri, Rr. Isa Boletini, rr. Mihail Grameno, rr. Jakup Ferri, rr. GjonSerreqi dhe rr. Bedrush Qollaku.

  Arsyeja: Ndërprerje për siguri, konfigurimi i ardhje/daljeve në kthinat 10kV.

  3.

  Nga TS 35/10 kV Prizreni 4 do të ndërprehet:

  Dalja 10kV Tabahana (kodi:30033010) prej orës 11:00 deri në ora 12:00

  Vendet: Ismet Jashari-Kumanova, Anton Pashku, Mentor Krasniqi  Vatrat Shqiptare, Shën Albani, Lazër Lumezi, Shën Jeronimi, Pal Paluca, Hysen Rexhepi, Nuhi Elezi, Themistokli Gërmenji,  Asllan Berisha, Teodor Haxhi Filipi, Marin Barleti, Bujtinat, Iljaz Kuka, Adnan Krasniqi, Aleksander Flemingu, Papa Gjon Pali II, Anton Çeta, Petro Nini Luarasi, At Gjergj Fishta,Odhise Paskali, Esat Haskuka, Xhavit Bajraktari, Indrit Cara Kavaja, Azem Hajdari, Behari, Sheshi Shadervan, Halil Berisha dhe Lekë Dugagjini.

  Arsyeja: Ndërprerje për siguri, konfigurimi i ardhje/daljeve në kthinat 10kV.

  Ferizaj

  Punime të domosdoshme për siguri të sistemit

  1.

  Nga TS 35/10 kV  Shtërpca do të ndërprehet:

  Dalja 10kV Gotovusha   (kodi:40044005) prej orës 09:00 deri në ora 10:30

  Vendet: Biti e Epërme, Biti e Poshtme, Brod, Drajkovce (një pjesë), Firajë, Gotovushë, Shushice dhe Viqë.

  Arsyeja: Ndërprerje për siguri, demontim i shtyllës se betonit e cila është e lakuar dhe është afër 10kV.

  Mitrovicë

  Punime të domosdoshme për siguri të sistemit

  1.

  Nga TS 110/10 kV Mitrovica 2 do të ndërprehet:

  TS 10/0.4 kV Tjegullorja 1 (kodi:70000007002) prej orës 10:00 deri në ora 15:00

  Vendet: rr. Mbretëresha Teutë, rr.Ahmet Selaci, rr.Muharrem Gashi (një pjesë), rr.Zahir Pajaziti, rr.Mbreti Bardhyl (një pjesë), rr.Shala, rr.Konstantin Kristoforidhi, rr.Mulla ilaz Broja dhe rr.Osman Miftari.

  Arsyeja: Ndërprerje për siguri- montimi i ndërprerësit të 0.4kV në trafostacionin Tjegullorja 1.

  Punimet në rrjet, KEDS njofton për ndërprerjen e energjisë-elektrike
  Nga Rubrika
  Lajme29 Maj 2023
  Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu thotë se bandat e organizuara kriminale serbe të cilat udhëhiqen nga Vuçiq nuk do të tolerohen. Ajo...
  Lajme29 Maj 2023
  Kryetari i Leposaviqit, Lulzim Hetemi, ka mbetur i bllokuar brenda objektit të komunës. Sipas burimeve të Klankosova.tv Hetemi është duke u ruajtur...
  Lajme29 Maj 2023
  Gjatë së hënës, qindra huliganë serbë përdorën dhunë të pajustifikueshme gjatë protestes pranë komunës së Zveçanit në veri të Mitrovicës. Të paktën...
  Të tjera
  Lajme29 Maj 2023
  Për të martën parashikohet të mbajë mot me diell dhe vranësira, ku kryesisht gjatë orëve të pasditës dhe mbrëmjes, pritet të ketë...
  Lajme29 Maj 2023
  Pas përleshjeve në veri mes protestuesve serbë dhe forcave të KFOR-it, nën arrest po mbahen të paktën tre persona. Përmes burime nga...
  Lajme29 Maj 2023
  Ambasadori amerikan në Serbi, Christopher Hill, ka thënë se dialogu është e vetmja rrugë për të ecur përpara, duke i bërë thirrje...
  Lajme29 Maj 2023
  Ish-presidenti Fatmir Sejdiu ka thënë se shihet qartë që protestat në veri janë të dhunshme dhe të udhëhequra nga bandat e njohura...
  Lajme29 Maj 2023
  Ministria e Punëve të Jashtme e Austrisë i ka dënuar fuqishëm sulmet e dhunshme ndaj ushtarëve të KFOR-it, pjesëtarëve të EULEX-it dhe...
  Lajme29 Maj 2023
  Shefja e UNMIK-ut, Caroline Ziadeh, ka thënë se është e alarmuar nga dhuna në veri të Kosovës dhe veprimet e mëparshme gjatë...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.