×
 • Lajme
 • Lajme

  Nesër këto zona do të mbesin pa rrymë deri në 7 orë

  FrontOnline
  09 Mars 2023

  Kompania për Distribuimin e Energjisë Elektrike në Kosovë (KEDS) ka bërë të ditur se nesër (e premte) do të kryhen punime për siguri të sistemit energjetik dhe si rezultat në disa lokalitete do të ketë ndërprerje të rrymës.

  Ky do të jetë orari i ndërprerjes së energjisë elektrike sipas rajoneve të Kosovës.

  Prishtinë

  Punime të domosdoshme për siguri të sistemit

  1.

  Nga TS 35/10kV Mazgiti do të ndërprehet:

  Dalja 10kV Plemetini  (kodi: 15019003) prej orës 10:30 deri në ora 15:00

  Vendet: Plemetin, Hamidi, Bivolak, Gllavotin, Strovc, Zhilivodë, Bequk dhe Millosheve (një pjesë).

  Arsyeja: Ndërprerje për siguri- ndërrimi i konzollave dhe  izolatorëve.

  2.

  Nga  NS 35/10kV Fushë Kosovë do të ndërprehet:

  NS 10/0.4kV TS Nakarada Kulla (kod: 15018006054 ) nga ora 10:30 deri 15:00

  Vendet: Nakaradë, lagjja afër varrezave të vjetra.

  Arsyeja: Ndërprerje për siguri, demontimi i rrjetit të vjetër 0.4 kV.

  3.

  Nga NS 110/10 kV Prishtina 6 do të ndërprehet:

  TS 10/0.4 kV BEN-AF (kodi:19100017065) prej orës 10:00 deri në ora 14:00

  Vendet: Ben-af-i.

  Arsyeja: Ndërprerje për siguri, demontimi i shtyllave në TS Ben Af.

  Pejë

  Punime të domosdoshme për siguri të sistemit

  1.

  Nga TS 110/10 kV  Klina do të ndërprehet:

  Dalja 10kV Gremniku  (kodi:52000011) prej orës 11:00 deri në ora 14:00

  Vendet: fshatrat: Dollc, Gremnik, Kpuz, Perlina, Perqevë, Qeskovë, Qupevë, Qupevë e Ulët, Qupevë e Epërme, Rastok (një pjesë), Sferkë, Sferkë e Gashit dhe Volljakë.

  Arsyeja: Ndërprerje për siguri, ndërrimi i shtyllave të tensionit të mesëm.

  * * *

  Punime nga pala e tretë

  1.

  Nga TS 110/10[kV] Deçani do të ndërprehet:

  Dalja 10kV Lumbardhi (kodi: 53000005) nga ora 10:00 deri në ora  15:00

  Vendet: Lluka e Epërme, Lluke Gecaj, Pozhari, Gllogjan, Shaptej, Lumbardh, Irzniq, Ratishë, Gramaçel dhe  Maznik.

  Arsyeja: Punët që duhet të kryhen sipas pëlqimit elektro-energjetik dhe projektit të aprovuar, si dhe rekomandimeve nga komisioni i pranimeve teknike.

  Prizren

  Punime të domosdoshme për siguri të sistemit

  1.

  NS 110/10[kV]  Theranda do të ndërprehet: NS 10/0.4kV Stabilimenti rruga e Reçanit, pa tension mbesin:

  NS 10/0.4kV Gradina Therande (kodi: 32000005005) prej orës 08:00  deri në ora 12:00

  NS 10/0.4kV Therandë -Kuvendi Komunal (kodi: 32000005006) prej orës 08:00  deri në ora 12:00

  NS 10/0.4kV Therandë  pompa e ujit-Topallnica (kodi: 32000005007) prej orës 08:00  deri në ora 12:00

  NS 10/0.4kV Banesat e reja (kodi: 32000005013) prej orës 08:00  deri në ora 12:00

  NS 10/0.4kV Stacioni policor (kodi: 32000005015) prej orës 08:00  deri në ora 12:00

  NS 10/0.4kV Lagjja e Kelmendi- Kuqi Therandë (kodi: 32000005017) prej orës 08:00  deri në ora 12:00

  NS 10/0.4kV Banesat Mehmet Elshani Therande (kodi: 32000005019) prej orës 08:00  deri në ora 12:00

  NS 10/0.4kV Ben-af-banesat-Therande (kodi: 32000005021) prej orës 08:00  deri në ora 12:00

  NS 10/0.4kV Rifat Kryeziu (kodi: 32000005023) prej orës 08:00  deri në ora 12:00

  NS 10/0.4kV Rexhep Hajdari-Suharekë (kodi: 32000005025) prej orës 08:00  deri në ora 12:00

  NS 10/0.4kV Intertranscoop shpk (kodi: 32000005026) prej orës 08:00  deri në ora 12:00

  NS 10/0.4kV  Remzi Ramiz Muharremi “EXCOM” (kodi: 32000005029) prej orës 08:00  deri në ora 12:00

  NS 10/0.4kV Raif Gafurr Kabashi (kodi: 32000005030) prej orës 08:00  deri në ora 12:00

  NS 10/0.4kV Colmeti (tmk)(Agrokosova-holding) (kodi: 32000005028) prej orës 08:00  deri në ora 12:00

  Vendet: Gradina Therandë, Kuvendi komunal, pompa e ujit-Topallnicë, Alban Banush Sylaj, Lagjja  Kelmendi, Banesat Mehmet Elshani,  Rifat Kryeziu, Rexhep Hajdari-Suhareke, Intertranscoop shpk, Colmeti(tmk), (Agrokosova-holding), Remzi Ramiz Muharemi “Excom”shpk, Raif Gafur Kabashi – Erlis shpk.

  Arsyeja: Ndërprerje për siguri, zhvendosja e shtyllës së tensionit të mesëm.

  2.

  Nga TS 110/35/10 kV Prizreni 1 do të ndërprehet:

  Dalja 10kV Ortakoll 2  (kodi:30000003) prej orës 09:00 deri në ora 10:00

  Vendet: Lagjja Ortakolli, Lagjja Baruthana, Zona e Pashtrikut, Sarajevas, Ortokolli, Likes, Ferizajt, Carralevës, rr. Besnik Kastrati, rr. Ohri, Rr. Bije Vokshi, rr. Vetim Shala, rr. Ali Hadri, Rr. Isa Boletini, rr. Mihail Grameno, rr. Jakup Ferri, rr. GjonSerreqi dhe rr. Bedrush Qollaku.

  Arsyeja: Ndërprerje për siguri, konfigurimi i ardhje/daljeve në kthinat 10kV.

  3.

  Nga TS 35/10 kV Prizreni 4 do të ndërprehet:

  Dalja 10kV Tabahana (kodi:30033010) prej orës 11:00 deri në ora 12:00

  Vendet: Ismet Jashari-Kumanova, Anton Pashku, Mentor Krasniqi  Vatrat Shqiptare, Shën Albani, Lazër Lumezi, Shën Jeronimi, Pal Paluca, Hysen Rexhepi, Nuhi Elezi, Themistokli Gërmenji,  Asllan Berisha, Teodor Haxhi Filipi, Marin Barleti, Bujtinat, Iljaz Kuka, Adnan Krasniqi, Aleksander Flemingu, Papa Gjon Pali II, Anton Çeta, Petro Nini Luarasi, At Gjergj Fishta,Odhise Paskali, Esat Haskuka, Xhavit Bajraktari, Indrit Cara Kavaja, Azem Hajdari, Behari, Sheshi Shadervan, Halil Berisha dhe Lekë Dugagjini.

  Arsyeja: Ndërprerje për siguri, konfigurimi i ardhje/daljeve në kthinat 10kV.

  Ferizaj

  Punime të domosdoshme për siguri të sistemit

  1.

  Nga TS 35/10 kV  Shtërpca do të ndërprehet:

  Dalja 10kV Gotovusha   (kodi:40044005) prej orës 09:00 deri në ora 10:30

  Vendet: Biti e Epërme, Biti e Poshtme, Brod, Drajkovce (një pjesë), Firajë, Gotovushë, Shushice dhe Viqë.

  Arsyeja: Ndërprerje për siguri, demontim i shtyllës se betonit e cila është e lakuar dhe është afër 10kV.

  Mitrovicë

  Punime të domosdoshme për siguri të sistemit

  1.

  Nga TS 110/10 kV Mitrovica 2 do të ndërprehet:

  TS 10/0.4 kV Tjegullorja 1 (kodi:70000007002) prej orës 10:00 deri në ora 15:00

  Vendet: rr. Mbretëresha Teutë, rr.Ahmet Selaci, rr.Muharrem Gashi (një pjesë), rr.Zahir Pajaziti, rr.Mbreti Bardhyl (një pjesë), rr.Shala, rr.Konstantin Kristoforidhi, rr.Mulla ilaz Broja dhe rr.Osman Miftari.

  Arsyeja: Ndërprerje për siguri- montimi i ndërprerësit të 0.4kV në trafostacionin Tjegullorja 1.

  Atdhe Xharavina eliminohet nga Big Brother VIP Kosova
  Nga Rubrika
  Lajme18 Qershor 2024
  Nënkryetaria e Kuvendit të Republikës së Kosovës, Saranda Bogujevci, së bashku me deputetin Erxhan Galushi, i cili e kryeson Grupin e Miqësisë...
  Lajme18 Qershor 2024
  Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka shkruar në platformën X”, për shtatoren e ngritur për Leotrim Ahmetin në Skenderaj, 7-vjeçari që u...
  Lajme18 Qershor 2024
  Profesori i Universitetit Johns Hopkins në Washington, Edward P. Joseph ka folur për insistimin e Kryeministrit Albin Kurti për një draft -statut...
  Të tjera
  Lajme18 Qershor 2024
  Zëvendëskryeministri i parë për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog i Republikës së Kosovës, Besnik Bislimi, priti në takim emisarin special të BE-së,...
  Lajme18 Qershor 2024
  Për të mërkurën parashikohet të mbajë mot kryesisht me diell dhe shumë i nxehtë. Era do fryjë drejtimesh të ndryshme me shpejtësi...
  Bota/Rajoni18 Qershor 2024
  Një zjarr masiv ka përfshirë kullotat e fshatit Mashkullorë të Gjirokastrës. Fillimisht zjarri është shfaqur rreth orës 13.00 në malet e kësaj...
  Sport18 Qershor 2024
  Cristiano Ronaldo ka thyer një rekord pa e goditur ende topin për Portugalinë në Euro 2024 – por ka humbur një tjetër....
  Lajme18 Qershor 2024
  I dërguari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, ka thënë të martën se dy vendet duhet të bëjnë hapa për...
  Vip18 Qershor 2024
  Ledion Liço ka dhënë mbrëmjen e djeshme (e diel) një intervistë personale në Top Channel. Ai është kthyer pas në kohë duke...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.