×
 • Lajme
 • Lajme

  Covid-19, vazhdon gjendja e rëndë në Klinikën Infektive

  FrontOnline
  06 Shtator 2020

  Sipas drejtoreshës së Klinikës Infektive, Lindita Ajazaj – Berisha, ka ende raste të rënda të cilat kërkojnë përkujdesje intensive

  Që nga 13 marsi në Klinikën Infektive po vazhdojnë të trajtohen të prekurit nga Covid-19.

  Por, ani pse kanë kaluar mbi 6 muaj, virusi duket që ende nuk e ka humbur fuqinë fillestare.

  Për këtë, gjendja e disa pacientëve me virusin korona që po kërkojnë ndihmë në Kliniken Infektive, po vazhdon të jetë e rëndë.

  Drejtoresha e kësaj klinike, Lindita Ajazaj Berisha, thotë që përkundër rënies së numrit të të prekurve me koronavirus, numri i pacientëve me gjendje të renduar shëndetësore që kërkojnë trajtim këtu, është ende i madh.

  Berisha ka shtuar se do të ishte e vështirë t’ia dilnin, po të mos ishte ndihma e klinikave të tjera.
  Por, shqetësuese për të, mbetet numri i madh i stafit shëndetësor i infektuar më këtë virus.

  Në fund, drejtoresha e kësaj Klinike, ka thënë që stafi shëndetësor që është i spitalizuar në Klinikën Infektive, janë në gjendje të mirë shëndetësore.

  Ndërsa ka apeluar tek qytetarët, të vazhdojnë me respektimin e masave mbrojtëse, të rekomanduara nga institucionet shëndetësore.

  Getinjo për LGBT: Nuk e kam pas mendimin shumë të mirë për ta
  Nga Rubrika
  Lajme23 Prill 2024
  Deputeti i Vetëvendosjes, Mefail Bajqinovci, është shprehur optimist se Kosova do të kalojë në Këshillin e Ministrave dhe se dërgimi i draft-statutit...
  Lajme23 Prill 2024
  Presidentja e Republikës së Kosovës Vjosa Osmani tha se Kosova nuk kundërshton zbatimin e detyrimeve të veta, por kërkon një marrëveshje të...
  Lajme23 Prill 2024
  Kryeministri Albin Kurti ka përgëzuar regjisorin Samir Karahoda, filmi i të cilit do të shfaqet në festivalin prestigjioz të filmit në Kanë....
  Të tjera
  Bota/Rajoni23 Prill 2024
  Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s Jens Stoltenberg, ka siguruar se nuk ka aspak plane për të zgjeruar programin e përbashkët të sigurisë...
  Bota/Rajoni23 Prill 2024
  Në Serbi po qëndron për një vizitë Drejtori për Ballkanin Perëndimor në Ministrinë e Jashtme të Gjermanisë, Michael Reiffenstuel. Në kuadër të...
  Lajme23 Prill 2024
  Lutfi Haziri, nënkryetari i LDK-së në një prononcim për Front Online ka folur lidhur me raportin e DASH-it, ku thuhet se Kosova...
  Vip23 Prill 2024
  Vittoria Ceretti dukej sensacionale në një sërë fotografish nga arratisja e saj ekzotike të hënën. Modelja italiane, 25 vjeçe, e cila është...
  Lajme23 Prill 2024
  Në cilësinë e Koordinatores Kombëtare kundër dhunës në familje, dhunës ndaj grave dhe dhunës me bazë gjinore, javën e kaluar, ministrja e...
  Lajme23 Prill 2024
  Nënkryetarja e Partisë Demokratike të Kosovës, Vlora Çitaku, ka thënë se procesi i votimeve në veri për shkarkimin e katër kryetarëve aktualë,...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.