×
Etiketë: vazhdon
Lajme30 Shtator 2020
Në Kosovë situata epidemiologjike me virusin COVID-19 po vazhdon të jetë e përmirësuar dhe shumë më stabile sesa muajin e kaluar. Edhe gjatë 24 orëve të fundit, numri i pacientëve të shëruar me koronavirus ishte...
Lajme30 Shtator 2020
Atlantida Haxhiu, vajza e deputetes, Teuta Haxhiu është përzgjedhur infermiere në nivelin parësor, në konkursin e fundit të Ministrisë Shëndetësisë, të udhëhequr nga Armend Zemaj. Niveli parësor përfshinë Qendra kryesore të Mjekësisë familjare. Haxhiu do...
Lajme30 Shtator 2020
Anëtari i Kryesisë së Partisë Demokratike të Kosovës, njëherësh deputet i Kuvendit, Enver Hoxhaj, në emisionin “Përballje” me kryeredaktorin Muhamet Hajrullahu në Telegrafi, ka folur për 100 ditëshin e Qeverisë Hoti, marrëveshjen e arritur në...
Lajme30 Shtator 2020
Nuk ka më nevojë për karantinë në Shërbimin Evropian të Veprimit të Jashtëm dhe puna ka vazhduar për organizimin e një raundi të ri takimesh në kuadër të dialogut Kosovë-Serbi Kjo i është konfirmuar në...
Lajme29 Shtator 2020
Dy mësimdhënës në gjimnazin "Hivzi Sylejmani", në Fushë Kosovë janë infektuar me virusin Covid-19, raporton Front Online. Edhe pse u shfaqën raste me Coronavirus, në këtë gjimnaz mësimi po vazhdon normalisht. Këtë e ka konfirmuar...
Bota/Rajoni27 Shtator 2020
Shtetet e botës duhet të bëjnë gjithçka që mund të kuptojnë origjinën e COVID-19, tha të shtunën Kryeministri i Australisë Scott Morrison, komente që mund të përkeqësojnë tensionet me Kinën. Duke iu drejtuar Asamblesë së...
Bota/Rajoni26 Shtator 2020
Ushtria e Shteteve të Bashkuara i ka dërguar 70 kamionë në Siri përmes një pikëkalimi kufitar me Irakun, thanë të premten burimet lokale. Në mesin e mjeteve të dërguara janë 12 automjete të blinduara, disa...
Kronika25 Shtator 2020
Policia e Kosovës në vazhdën e implementimit të planit operativ “Parandalimi i kultivimit të narkotikëve dhe kontrabandës” ka bërë identifikimin dhe shkatërrimin e disa bimëve narkotike. Me datë 25.09.2020 në rajonin e Koshares, Policia e...
Lajme25 Shtator 2020
Edhe pas arrestimit të kreut të OVL-UÇK-së, Hysni Gucati, zyrtarët e EULEX-it po qwndrojnë në zyret e kësaj organizate, raporton Front Online. Policia e Kosovws po vazhdon të qëndrojë para zyres së OVL-UÇK. Kështu për...
Lajme25 Shtator 2020
Në zyrat e OVL-UÇK ku është duke vazhduar aksioni i bastisjes nga pjesëtarët e Njësisë Speciale të Kosovës dhe ato të EULEX. Në zyrat e OVL-UÇK-së tashmë ka arritur edhe avokati mbrojtës i OVL-UÇK-së, Tomë...
Lajme25 Shtator 2020
Arrestimi i djeshëm i Salih Mustafës në ditët në vijim mund të shoqërohet edhe me arrestime të tjera. Pas një dekade hetimesh intensive, dje, Prokuroria Speciale e Tribunalit të Hagës e ka bërë sefte, duke...
Lajme24 Shtator 2020
I dërguari i Bashkimit Evropian për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë, Mirosllav Lajçak ka konfirmuar se takimi i nivelit të lartë në mes të përfaqësuesve të këtyre dy vendeve do të zhvillohet të hënën në...
Kronika22 Shtator 2020
Policia e Kosovës edhe sot ka vazhduar me aktivitet e saj përmes njësive të trafikut, ku në bashkëpunim me shumë qytetarë është dukje ju shpjeguar të drejtat dhe detyrimet që kanë si pjesëmarrës në trafik....

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.