Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Vazhdon tradita e punësimeve familjare, rehatohet edhe vajza e deputetes Teuta Haxhiu

  FrontOnline
  30 Shtator 2020

  Atlantida Haxhiu, vajza e deputetes, Teuta Haxhiu është përzgjedhur infermiere në nivelin parësor, në konkursin e fundit të Ministrisë Shëndetësisë, të udhëhequr nga Armend Zemaj.

  Niveli parësor përfshinë Qendra kryesore të Mjekësisë familjare.

  Haxhiu do të veshë mantelin e bardhë për të ushtruar profesionin e infermieres, shkruan Gazeta Infokus.

  Kështu shihet në rezultatet e publikuara të mërkurën në web faqen e Ministrisë së Shëndetësisë.

  Ajo figuron e fundit në listën e të pranuarave të cilët kanë të përfunduar shkollën e mesme në degët e mjekësisë.
  Haxhiu do të marrë kështu rrogë prej 422 euro nga buxheti i Kosovës.
  Ministria e Shëndetësisë në konkursin e shpallur pati njoftuar se afati i kontratës është 3 muaj me mundësi vazhdimi. Atlantida Haxhiu kishe punuar edhe si vullnetar në QKUK, nga koha kur në Kosovë ishte shfaqur koronavirusi.
  Kujtojë që konkursi për t’i profesionistë shëndetësor është shpallur në qershor 2020. Kjo Ministri kishte kërkuar mbi 200 profesionistë shëndetësor të lëmive të ndryshme.

  Artani paralajmëron Xhulin: Ruaju!
  Nga Rubrika
  Lajme02 Qershor 2023
  Ish-ambasadori i Holandës në Kosovë, Robert Bosch, situatën në veri të Kosovës në javën e shkuar e vlerësoi si serioze dhe, sipas...
  Lajme02 Qershor 2023
  Nënkryetarja e PDK-së, Vlora Çitaku e ka vlerësuar aventureske qasjen politike të kryeministrit të Kosovës Albin Kurti gjatë muajve të fundit. Kërkesat...
  Lajme02 Qershor 2023
  Numri i nxënësve në shkollat fillore dhe të mesme në nivel vendi ka shkuar duke rënë vazhdimisht. Krahasuar me vitin shkollor 2008/2009,...
  Të tjera
  Vip02 Qershor 2023
  Këngëtarja e njohur shqiptare, Dafina Zeqiri, është mjaft aktive dhe ndan me ndjekësit në rrjete sociale postime të ndryshme. Ajo ditë më...
  Bota/Rajoni02 Qershor 2023
  Të paktën 70 persona kanë vdekur dhe më shumë se 350 janë plagosur pas përplasjes së trenave në Indi. Mediat raportojnë se...
  Bota/Rajoni02 Qershor 2023
  Gjykata e shkallës së parë e Elbasanit, në Shqipëri, liroi nga burgu ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri, ndërsa i kishte mbetur pa...
  Lajme02 Qershor 2023
  Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, ka kërkuar nga presidentja Vjosa Osmani që ta ushtrojë detyrën e saj kushtetuese për...
  Lajme02 Qershor 2023
  Politikani shqiptar i Maqedonisë së Veriut, Ali Ahmeti ka vizituar sot prindërit e ish-presidentit Hashim Thaçi në Kosovë. I shoqëruar nga zëvendëskryeministri...
  Lajme02 Qershor 2023
  Pas më shumë se tetë orëve, ka përfunduar debati parlamentar për situatën në veri. Opozita ka hedhur kritika ndaj pushtetit për zhvillimet...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.