×
Etiketë: vajza
Lajme30 Shtator 2020
Atlantida Haxhiu, vajza e deputetes, Teuta Haxhiu është përzgjedhur infermiere në nivelin parësor, në konkursin e fundit të Ministrisë Shëndetësisë, të udhëhequr nga Armend Zemaj. Niveli parësor përfshinë Qendra kryesore të Mjekësisë familjare. Haxhiu do...
Lajme29 Shtator 2020
Një vajzë 14-vjeçare nga Mitrovica është bërë nënë pasi ka sjellë në jetë fëmijën e saj në Klinikën e Gjinekologjisë në QKUK. Gazeta Shneta ka mësuar nga burime brenda Klinikës së Gjinekologjisë se 14-vjeçarja ka...
Lajme26 Shtator 2020
Ariana Haradinaj, vajza e Nasim Haradinajt ka shprehur mllefin e saj pas arrestimit të babait, dje nga forcat e EULEX-it në Prishtinë. “Heroi im”, ishte mbishkrimi i Arianës, e cila jeton në Suedi.  
Bota/Rajoni26 Shtator 2020
Dalin detaje të tjera lidhur me ngjarjen e rëndë të ndodhur në Durrës, ku një vajzë 14-vjeçare denoncon se është abuzuar seksualisht nga njerku i saj. Mësohet se ka qenë e mitura bashkë me të...
Bota/Rajoni26 Shtator 2020
Gruaja 45 vjeçare e cila u gjet e pajetë në banesë dhe pranë saj vajza 9 vjeçare e cila vuan nga paaftësi fizike dyshohet se ka ndërruar jetë nga shkaqe natyrale disa ditë më pare,...
Bota/Rajoni16 Shtator 2020
Në një intervistë në ” Rreze dielli’’ trajtuam një histori të veçantë, e cila edhe njëherë na tregoi se dashuria triumfon mbi gjithçka. Elsa Nilaj është vajza nga shkodra, e cila prej disa vjetësh jeton...
Lajme14 Shtator 2020
Gjykata Themelore e Prizrenit ka caktuar masën e paraburgimit në kohëzgjatje një muaj, ndaj të pandehurit me iniciale L.S nga Prizreni, për shkak të dyshimit të bazuar se ka kryer veprën penale lëndim i rëndë...
Bota/Rajoni13 Shtator 2020
Një aksident rrugor tragjik me pasojë humbjen e dy jetëve ka ndodhur mbrëmjen e së dielës në aksin rrugor Tiranë-Elbasan. Në aksident janë përfshirë një automjet tip “Benz” me targë AB 209 AD që ka...
Vip12 Shtator 2020
Fituesja e këtij edicioni në spektalin “The Voice Kids” në Belgjikë është një shqiptare. Ajo është Gala Aliaj, vajza e artistit Robert Aliaj, e cila në fakt spikati që në nisje të konkurimit të saj...
Bota/Rajoni07 Shtator 2020
E infektuar nga koronavirusi ka rezultuar dhe Marina Berlusconi vajza më e madhe e liderit të Forza Italia, i infektuar pak ditë më parë në Covid 19. Të infektuar janë dhe dy fëmijët e tjerë...
Lajme05 Shtator 2020
Vajza e presidentit amerikan, Donald Trump, Ivanka, ka përshëndetur arritjen e marrëveshjeve të sotme në Shtëpinë e Bardhë. Përmes një shënimi në Twitter, Ivanka e ka cilësuar historike marrëveshjen e arritur sot. “Përgëzime Donald Trump,...
Kronika04 Shtator 2020
Në Policinë e Kosovës, është raportuar për zhdukjen e një femre nga fshati Serbicë e Prizrenit. “Fsh. Serbicë e Ulët, Prizren 02.09.2020 – 10:00. Ankuesi mashkull kosovar ka raportuar se vajza e tij viktima femër...
Lajme04 Shtator 2020
Në raundin e dytë të bisedimeve ndërmjet Kosovës e Serbisë në Shtëpinë e Bardhë ishte e pranishme edhe vajza e presidentit amerikan, Ivanka Trump. Pjesëmarrja e saj këtu shihet si zhvillim i veçantë, pasi ajo...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.