×
Etiketë: deputetes
Lajme30 Shtator 2020
Atlantida Haxhiu, vajza e deputetes, Teuta Haxhiu është përzgjedhur infermiere në nivelin parësor, në konkursin e fundit të Ministrisë Shëndetësisë, të udhëhequr nga Armend Zemaj. Niveli parësor përfshinë Qendra kryesore të Mjekësisë familjare. Haxhiu do...
Lajme13 Gusht 2020
Teksa seanca e Kuvendit do të fillojë pas pak, në të cilën do të diskutohet rreth Ligjit për Mbrojtjen e Vlerave të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, deputetja e PDK-së, Blera Deliu-Kodra, ka një kërkesë për...
Lajme08 Gusht 2020
Deputetja e Kuvendit të Kosovës, Mimoza Kusari- Lila ka deklaruar pasurinë e saj për Agjencionin Kundër Korrupsionit (AKK). Kusari ka deklaruar një banesë 200 m2, 180 mijë euro përgjatë vitit 2008, derisa në pronësi të...
Lajme27 Korrik 2020
Deputetja e Kuvendit të Kosovës Eliza Hoxha është shëruar nga koronavirusi. Nëpërmjet një rrëfimi në llogarinë e saj në Facebook, ajo ka treguar përvojën e saj me infeksionin. Ajo thotë se ka kaluar 10 ditë...
Lajme22 Korrik 2020
Albin Kurti para deputetëve dhe qytetarëve para se të votohej kryeministër në paraqitjen e programit të tij qeverisës kishte thënë se do të bëjnë shërbimin ushtarak të detyrueshëm prej tre muajsh. Kurti kishte thënë se...
Lajme21 Korrik 2020
Deputetja e PDK-së, Ariana Musliu-Shoshi, ka propozuar që secila grua që lind në spitalet publike të Kosovës të mbështetet me një pako në shumën prej 50 euro, me produkte të cilat janë esenciale për foshnjat...
Lajme15 Korrik 2020
Federata  Sindikale e Telekomit të Kosovës sot gjatë ditës ka njoftuar se janë bllokuar llogaritë e Telekomit, për shkak të vendimit të Gjykatës Themelore të Prishtinës për përmbarim të borxhit prej 24.6 milionë eurove që...
Lajme09 Korrik 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka thënë se territori i Kosovës është i pandashëm dhe i panegociushëm. Hoti deklaroi se janë të përkushtuar që të arrihet një marrëveshje gjithëpërfshirëse me Serbinë, por që për territor...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.