×
Etiketë: familjare
Lajme30 Shtator 2020
Atlantida Haxhiu, vajza e deputetes, Teuta Haxhiu është përzgjedhur infermiere në nivelin parësor, në konkursin e fundit të Ministrisë Shëndetësisë, të udhëhequr nga Armend Zemaj. Niveli parësor përfshinë Qendra kryesore të Mjekësisë familjare. Haxhiu do...
Kronika19 Shtator 2020
Dy raste të dhunës familjare janë raportuar në Pejë për dy ditë, transmeton Front Online. Sipas Policisë së Kosovës, dy të dyshuarit janë dërguar në mbajtje. "Pejë, 16.09.2020-23:20. Ankuesja femër kosovare ka njoftuar se është...
Lajme15 Shtator 2020
Shërbimi Korrektues i Kosovës, ka marr vendim për lehtësimin e masave për të burgosurit në burgjet e Kosovës. Drejtori Nehat Thaçi, ka konfirmuar për Front Online, se të burgosurve u janë lejuar vizitat familjare, me...
Lajme14 Shtator 2020
Shërbimi Korrektues i Kosovës nga sot do të fillojë me hapat e radhës të lehtësimit të masave mbrojtëse ndaj COVID-19 në institucionet korrektuese. Në një komunikatë për media thuhet se SHKK nga data 14.09.2020 do...
Lajme11 Shtator 2020
Gjatë ditës së sotme në vendin tonë do të mbretëroj mot me diell. Mot me diell pritet të mbajë edhe gjatë së shtunës dhe të dielës. Nga Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHK), kanë njoftuar se...
Lajme09 Shtator 2020
Komuna e Kamenicës njofton qytetarët që për shkak të situatës së krijuar nga virusi SARS-CoV-2, janë mbyllur përkohësisht disa Ambulanca të Mjekësisë Familjare në disa lokalitete. AMF-të në Desivojcë, Poliçkë, Lisockë, Tugjec dhe Krilevë janë...
Kronika04 Shtator 2020
Policia e Kosovës ka njoftuar se mbrëmë kanë arresutar në fshatin Llapqevë të Malishevës një person që dyshohet se ka plagosur me armë zjarri djalin e tij. I dyshuari në momentin kur ka ndodhur rasti...
Bota/Rajoni26 Gusht 2020
Kosovarët përbëjnë numrin më të madh të të infektuarve me Covid-19, të cilët kanë rezultuar pozitiv pasi janë kthyer në Gjermani. Instituti Robert Koch e renditi Kosovën të enjten (20.08) të parën në listën e...
Lajme21 Gusht 2020
Sot në Rahovec është raportuar vdekja e një 33-vjeçari i cili ishte i prekur me coronavirus. Kryetari i Rahovecit Smajl Latifi për RTV Dukagjinin thotë se tashmë të ndjerit, me 7 gusht i është marrë...
Lajme18 Gusht 2020
Shërbimi Korrektues i Kosovës njofton opinioni publik se nga data, 24 gusht 2020, si masa lehtësuese mbrojtëse ndaj Pandemisë “Covid 19”, do të fillojë me lejimin e vizitave të lira, vizitave familjare dhe vizitave të...
Lajme18 Gusht 2020
Drejtori për Shëndetësi në komunën e Prishtinës, Bujar Gashi sot vizitoi Qendrën Kryesore të Mjekësisë̈ Familjare dhe personelin shëndetësor të cilët nga fillimi i pandemisë̈ me COVID-19 janë në vijën e parë të frontit duke...
Lajme31 Korrik 2020
Valbon Krasniqi, ushtrues detyre i Shërbimit Spitalor Klinik dhe Universitar të Kosovës (SHSKUK) ka përsëritur thirrjen e tij dhe të udhëheqësve të tjerë shëndetësorë që sot në për festën e Kurban Bajramit, të shmangen vizitat...
Lajme31 Korrik 2020
Me rastin e festës së Kurban Bajramit, Bashkësia Islame e Kosovës, edhe një herë përmes një mesazhi të bërë në faqen zyrtare Facebook, duke thënë se besimtarët në Kosovë sot festojnë pa faljen e namazit,...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.