×
Etiketë: familjare
Lajme31 Korrik 2020
Besimtarët myslimanë nuk kanë mundur të falin namazin e Kurban Bajramit për shkak të rrezikut të përhapjes së pandemisë Covid-19. Përveç ezanit, në Xhaminë e Madhe, që herët e kaluara ishte epiqendra e kësaj feste,...
Lajme28 Korrik 2020
Qeveria e Kosovës mbrëmjen e së martës miratoi 28 masa të reja për parandalimin e Covid-19. Përmes këtyre masave Qeveria ka ndaluar grumbullimin e qytetarëve në numër më shumë se 5 persona në vende publike,...
Kronika27 Korrik 2020
Policia e Kosovës, gjatë 24 orëve të fundit ka arrestuar disa persona për përdorimin e armëve në ahengje familjare. Në vendin e ngjarjes polica ka konfiskuar, armë zjarri dhe fishekë. Ndërsa personat e arrestuar nga...
Lajme15 Korrik 2020
Qendra Kryesore e Mjekësisë Familjare në Prishtinë i’u ka rekomanduar Qendrave të Mjekësive Familjare në kryeqytet që të mos i referojnë asnjë pacientë për testim në QKMF. Sipas dokumentit i cili është shpërndarë edhe tek...
Lajme10 Korrik 2020
Shërbimi Korrektues i Kosovës duke kërkuar mirëkuptim nga të gjithë, njofton opinionin publik, familjarët e të burgosurve dhe të burgosurit, me qenë se është përkeqësuar situata epidemiologjike me Koronavirusit (COVID – 19) në tërë territorin...
Lajme09 Korrik 2020
Koalicioni i OJQ–ve për Mbrojtjen e Fëmijëve – KOMF, Institucioni i Avokatit të Popullit, Asociacioni i Komunave të Kosovës dhe Lidhjes së Qendrave për Punë Sociale të Kosovës, kanë lëshuar një komunikatë të përbashkët, me...
Lajme25 Qershor 2020
Në Komunën e Istogut gjatë ditës së sotme një person ka ndërruar jetë e që ka qenë i infektuar edhe me COVID-19. Drejtori i Shëndetësisë në Istog, Mujë Osmanaj thotë për RTV Dukagjinin se i...
Kronika16 Qershor 2020
Policia e Kosovës ka dhënë detaje lidhur me rastin e dy fëmijëve të cilët humbën jetën në një pus në Milloshevë. Zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Baki Kelani ka sqaruar gjithashtu se rasti është cilësuar...
Ekonomi16 Qershor 2020
Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Skender Reçica, sot ka pritur në takim përfaqësuesit e BSPK-së, Avni Hajdini dhe Ymer Ymeri, me të cilët ka diskutuar lidhur me gjendjen ekonomike të krijuar në përgjithësi në...
Lajme14 Qershor 2020
Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka bërë të ditur se tri rastet e reja me Covid-19 në këtë komunë, janë kontakte familjare me të infektuarin e para tri netësh. Ai ka bërë apel...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.