Gjuha:
×
 • Kronika
 • Kronika

  Policia arreston disa persona për përdorimin e armëve në ahengje familjare

  FrontOnline
  27 Korrik 2020

  Policia e Kosovës, gjatë 24 orëve të fundit ka arrestuar disa persona për përdorimin e armëve në ahengje familjare.

  Në vendin e ngjarjes polica ka konfiskuar, armë zjarri dhe fishekë.

  Ndërsa personat e arrestuar nga Policia e Kosovws, me urdhër të prokurorit të shtetit janë liruar në procedurë të rregullt.

  Fsh. Bresje, Fushë Kosovë 26.07.2020-13:00. Njësitë policore nga i dyshuari mashkull kanë konfiskuar një pistoletë me të cilën i dyshuari kishte shtënë në një aheng familjar. Në vendin e ngjarjes janë gjetë dhe sekuestruar edhe 6 gëzhoja të fishekëve. I dyshuari pas intervistimit në konsultim me prokurorin është liruar në procedurë të rregullt.

  Fsh. Leban, Prishtinë 26.07.2020-17:30. Raportohet se në një aheng familjar ka pasur të shtëna me armë zjarri, njësitë policore kanë sekuestruar 5 gëzhoja, 3 fishekë dhe një armë gjysmë automatike po ashtu kanë shoqëruar të dyshuarin mashkull kosovar ne stacionin policor i cili pas intervistimit me urdhër të prokurorit të shtetit lirohet në procedurë të rregullt.

  Rr. Ali Kelmendi, Prishtinë 26.07.2020-14:30. Pas pranimit të informatës për të shtëna armësh, njësitë policore nga i dyshuari mashkull kosovar kanë konfiskuar një pistoletë me të cilën i dyshuari kishte shtënë në një aheng familjar. Në vendin e ngjarjes janë gjete dhe sekuestruar edhe 4 gëzhoja të fishekëve. I dyshuari pas intervistimit në konsultim me prokurorin është liruar në procedurë të rregullt.

  Për Stresin, Xhuli është spiune (VIDEO)
  Nga Rubrika
  Kronika09 Qershor 2023
  Mbrëmë, rreth orës 22:40, Policia Rajonale e Ferizajt ka pranuar një informacion se në rrugën “Tahir Meha” në Ferizaj është një rast...
  Kronika09 Qershor 2023
  Një person ka raportuar se pas një mosmarrëveshje e ka sulmuar fizikisht një person tjetër si dhe ka shtënë me armë në...
  Kronika09 Qershor 2023
  Një person në Pejë ka raportuar në polici se në kompani ka hasur në parregullsi, respektivisht në humbje të një sasie derivatesh....
  Të tjera
  Lajme09 Qershor 2023
  Blerim Vela, shef i stafit të presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani, ka njoftuar të premten se Policia e Serbisë e ka arrestuar...
  Lajme09 Qershor 2023
  Mbrëmjen e së enjtes Tregu i Gjelbër në Prishtinë u kaplua nga zjarri. Vendi shumëngjyrësh ku ekspozoheshin shumë produkte, u bë shkrumb...
  Bota/Rajoni09 Qershor 2023
  Një aksident i rëndë ka ndodhur në qendër të Rrogozhinës, ku drejtuesi i një mjeti ka aksidentuar dy fëmijë dhe më pas...
  Lajme09 Qershor 2023
  Një aksident trafiku ka ndodhur në fshatin Brod të Shtërpcës, ku janë lënduar dy persona. Këtë për Front Online e ka konfirmuar...
  Lajme09 Qershor 2023
  Kryetari i Zveçanit, Ilir Peci, tash e dy javë pozitën e tij po e ushtron nga zyra e gjendjes civile në fshatin...
  Lajme09 Qershor 2023
  KEDS ka njoftuar se gjatë ditëve të ardhshme do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike në disa qytete të Kosovës. Në njoftimin...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.