Kronika

Policia arreston disa persona për përdorimin e armëve në ahengje familjare

Policia arreston disa persona për përdorimin e armëve në ahengje familjare
11:00 | 27 Korrik 2020

Policia e Kosovës, gjatë 24 orëve të fundit ka arrestuar disa persona për përdorimin e armëve në ahengje familjare.

Në vendin e ngjarjes polica ka konfiskuar, armë zjarri dhe fishekë.

Ndërsa personat e arrestuar nga Policia e Kosovws, me urdhër të prokurorit të shtetit janë liruar në procedurë të rregullt.

Fsh. Bresje, Fushë Kosovë 26.07.2020-13:00. Njësitë policore nga i dyshuari mashkull kanë konfiskuar një pistoletë me të cilën i dyshuari kishte shtënë në një aheng familjar. Në vendin e ngjarjes janë gjetë dhe sekuestruar edhe 6 gëzhoja të fishekëve. I dyshuari pas intervistimit në konsultim me prokurorin është liruar në procedurë të rregullt.

Fsh. Leban, Prishtinë 26.07.2020-17:30. Raportohet se në një aheng familjar ka pasur të shtëna me armë zjarri, njësitë policore kanë sekuestruar 5 gëzhoja, 3 fishekë dhe një armë gjysmë automatike po ashtu kanë shoqëruar të dyshuarin mashkull kosovar ne stacionin policor i cili pas intervistimit me urdhër të prokurorit të shtetit lirohet në procedurë të rregullt.

Rr. Ali Kelmendi, Prishtinë 26.07.2020-14:30. Pas pranimit të informatës për të shtëna armësh, njësitë policore nga i dyshuari mashkull kosovar kanë konfiskuar një pistoletë me të cilën i dyshuari kishte shtënë në një aheng familjar. Në vendin e ngjarjes janë gjete dhe sekuestruar edhe 4 gëzhoja të fishekëve. I dyshuari pas intervistimit në konsultim me prokurorin është liruar në procedurë të rregullt.

1 abonim, 3 paisje, 240 kanale shqip – NimiTV në gjithë Evropën për vetëm 99.90€ për 12 muaj

Të tjera