×
 • Lajme
 • Kronika
 • Kronika

  Arrestohet burri nga Malisheva që plagosi djalin dhe mori peng 10 familjarë

  FrontOnline
  04 Shtator 2020

  Policia e Kosovës ka njoftuar se mbrëmë kanë arresutar në fshatin Llapqevë të Malishevës një person që dyshohet se ka plagosur me armë zjarri djalin e tij.

  I dyshuari në momentin kur ka ndodhur rasti kishte qenë nën ndikimin e alkoolit.

  I njejti me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje.

  “Fsh. Llapqevë, Malishevë 02.09.2020 – 22:40. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar, i cili në shtëpi për shkaqe të panjohura e kishte plagosë me armë zjarri djalin e tij viktimën mashkull kosovar. Viktima ndihmën mjekësore fillimisht e ka marrë në emergjencën e Malishevës, pastaj për tretman të mëtejmë mjekësor është dërguar në QKUK. I dyshuari kishte qenë nën ndikim të alkoolit të cilit iu ka bërë matja dhe ka rezultuar 1.27 promilë. Është konfiskuar një revole e cila dyshohet se ishte përdorë në rast. Me vendim të prokurorit, i dyshuari është dërguar në mbajtje”, thuhet në njoftim.

  One Stop Shop i Petrol Company, një market ndryshe në Kosovë
  Nga Rubrika
  Lajme12 Prill 2024
  Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi, ka reaguar pas vrasjes së 21-vjeçares në Ferizaj dhe plagosjes së 15-vjeçarit. Krasniqi tha se ajo ishte...
  Lajme12 Prill 2024
  Sot në fshatin Shirokë të Suharekës, patrullat e policisë kanë kapur në flagrancë dy shoferë, të cilët ishin duke garuar me automjetet...
  Lajme12 Prill 2024
  Misioni i OSBE-së në Kosovë ka reaguar pas vrasjes së një 21 vjeçare nga bashkëshortin në Ferizaj.    Ata kanë përgëzuar Policinë e...
  Të tjera
  Lajme12 Prill 2024
  Deputetja Blerta Deliu ka rea guar për vrasjen e gruas që ndodhi sot në Qendrën për Punë Sociale në Ferizaj. Ajo tha...
  Lajme12 Prill 2024
  Vendosja e kamerave nëpër vendvotime, më 21 prill – kur në katër komunat me shumicë serbe në veri të Kosovës do të...
  Lajme12 Prill 2024
  Zyrtarja e Partisë Socialdemokrate, Natyra Kuçi duke folur për vrasjen e gruas në Ferizaj, ka thënë se Qeveria e Kosovës nuk ka...
  Lajme12 Prill 2024
  Ambasadori i SHBA-së, Jeff Hovenier, i ka ndarë Çmimin Gruaja e Guximshme gazetares Venera Xhoxhaj-Adili, e cila ishte sulmuar në Veri derisa...
  Bota/Rajoni12 Prill 2024
  Policia në Shqipëri ka goditur një grup të strukturuar kriminal që trafikonte njerëz. Në këtë aktivitet të paligjshëm, sipas autoriteteve shqiptare, ishin...
  Lajme12 Prill 2024
  “Vuçiq po dëshiron të kenë serbët pakënaqësi që të bind aleatët që Qeveria kosovare po bënë presion”. Kështu po deklaron për Front...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.