×
 • Kronika
 • Kronika

  Brenda dy ditë, dy raste të dhunës familjare në Pejë

  FrontOnline
  19 Shtator 2020

  Dy raste të dhunës familjare janë raportuar në Pejë për dy ditë, transmeton Front Online.

  Sipas Policisë së Kosovës, dy të dyshuarit janë dërguar në mbajtje.

  “Pejë, 16.09.2020-23:20. Ankuesja femër kosovare ka njoftuar se është sulmuar fizikisht nga bashkëshorti i saj – i dyshuari mashkull kosovar. Viktima ka pranuar tretman mjekësor. I dyshuari pas intervistimit me vendim të prokurorit dërgohet në mbajtje. Pejë 18.09.2020-17:35.Ankuesja femër  kosovar ka raportuar se në vazhdimësi ka probleme me bashkëshortin e saj- të dyshuarin mashkull kosovar. Sipas ankueses i dyshuari në vazhdimësi është duke ushtruar dhunë fizike dhe psikike ndaj saj. Viktima pas intervistimit është dërguar në shtëpi të sigurt. Lidhur me rastin është arrestuar i dyshuari mashkull  kosovar dhe me urdhër të prokurorit kujdestar është dërguar në mbajtje”, thuhet në raportin 24 orësh të Policisë së Kosovës./Front Online/

  Delegacioni nga Drake University viziton Devolli Corporation, njësinë Prince Caffe
  Nga Rubrika
  Kronika12 Prill 2024
  Ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në Ferizaj ku një person është vrarë dhe një tjetër është plagosur. Sipas Prokurorisë së Ferizajt...
  Kronika12 Prill 2024
  Një shofer në Prishtinë është gjobitur me 200 euro pasi që ka drejtuar mjetin e paregjistruar për më tepër se 30 ditë....
  Kronika12 Prill 2024
  Policia e Kosovës ka arrestuar një person, pasi që i njëjti dyshohet se ka kanosur përmes telefonit një mjeke që punon në...
  Të tjera
  Lajme12 Prill 2024
  Në shenj revolte dhe reagimi për vrasjen e 21-vjeçares në Ferizaj, Kolektivi Për Mendim dhe Veprim Feminist, të hënën në orën 17:30...
  Lajme12 Prill 2024
  Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka reaguar për ngjarjen e rëndë që ka ndodhur sot në Qendrën për Punë Sociale në Ferizaj,...
  Lajme12 Prill 2024
  Avokati Azem Vllasi, thotë se shtetet perëndimore po e tolerojnë presidentin serb, Aleksander Vuçiqin, kjo për arsye që ai të mos shkojë...
  Sport12 Prill 2024
  Ulpiana dhe Vllaznia e Pozheranit përjashtohen nga Liga e Parë. Vendimi është marrë nga Komisioni Disiplinor dhe i Etikës i shkallës së...
  Lajme12 Prill 2024
  Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi, ka reaguar pas vrasjes së 21-vjeçares në Ferizaj dhe plagosjes së 15-vjeçarit. Krasniqi tha se ajo ishte...
  Lajme12 Prill 2024
  Sot në fshatin Shirokë të Suharekës, patrullat e policisë kanë kapur në flagrancë dy shoferë, të cilët ishin duke garuar me automjetet...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.