×
Etiketë: dhunës
Lajme28 Shtator 2020
Në Prishtinë, Gjakovë, Mitrovicë dhe Ferizaj, HANDIKOS ka nisur shpërndarjen e 405 maskave mbrojtëse për fëmijët me aftësi të kufizuara, të cilat ndër të tjerash përçojnë mesazhin kundër dhunës së fëmijëve në çdo mjedis. ‘’Më...
Kronika23 Shtator 2020
Rastet e dhunës në familje vazhdojnë të jenë shqetësuese në Kosovë. Vetëm gjatë 24 orëve të fundit në polici janë regjistruar 5 raste të dhunës në familje. Në shumicën dërmuese viktimë janë gratë. Rastet e...
Kronika19 Shtator 2020
Dy raste të dhunës familjare janë raportuar në Pejë për dy ditë, transmeton Front Online. Sipas Policisë së Kosovës, dy të dyshuarit janë dërguar në mbajtje. "Pejë, 16.09.2020-23:20. Ankuesja femër kosovare ka njoftuar se është...
Kronika09 Shtator 2020
Policia e Kosovës ka pranuar pesë raste të raportimit të dhunës në familje, në të gjitha këto raste viktimë kanë qenë gratë. Këto raste të dhunës janë raportuar të kenë ndodhur, dy në Fushë Kosovë...
Kronika03 Shtator 2020
Gjashtë raste të dhunës në familje janë raportuar gjatë ditës së djeshme në Policinë e Kosovës, raporton Front Online. Policia e Kosovës përmes një njoftimi ka bërë të ditur se dy raste të dhunës në...
Lajme28 Gusht 2020
Pesë rrahje masive brenda pak ditëve i kanë hapur rrugë një tjetër qërimi të hesapeve në Mitrovicë të Veriut. Mediat lokale në veri shkruajnë se të enjten mbrëma, para një kafiterie janë gjetur 15 gëzhoja....
Lajme25 Gusht 2020
Zëvendësministri i Drejtësisë, njëherësh koordinatori nacional për mbrojtje nga dhuna në familje, Florian Dushi, sot ka marrë pjesë në një ceremoni zyrtare të organizuar nga OSBE, me rastin e nënshkrimit të memorandumit të mirëkuptimit në...
Kronika19 Gusht 2020
Policia e Kosovës në raportin ditor drejtuar mediave ka njoftuar për gjashtë raste të dhunës në familje që kanë ndodhur gjatë 24 orëve të fundit. PK’ja ka njoftuar se dje rreth orës 19:05 ka arrestuar...
Lajme09 Gusht 2020
Një shtëpi në një lagje të Pejës e zakonshme në dukje dhe familjare nga jashtë, është qendër e strehimit të grave viktima të dhunës në familje, kryesisht të dhunës së ushtruar nga bashkëshortët. Në këtë...
Lajme07 Gusht 2020
Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Ganimete Musliu ka kërkuar nga qeveria e Kosovës gjegjësisht nga ministria e Punës dhe Mirëqenies Sociale që të ndajë një fond për t’u dalë në mbështetje fëmijëve që janë...
Bota/Rajoni03 Gusht 2020
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Poliçan ku një grua 34-vjeçare ka tentuar të vetëflijohet pas dhunës së vazhdueshme nga bashkëshorti. Bëhet me dije se ajo është vetëhelmuar me pesticide, ndërkohë që 34-vjeçarja nënë...
Lajme29 Korrik 2020
“Shpresë e vdekur” është për të mbijetuarat e dhunës seksuale, se një ditë shteti serb do të pranojë krimet e përjetimet makabre që ua shkaktoi rreth 20 mijë kosovarëve. Megjithatë, përfaqësues të 20 mijë zërave...
Lajme26 Korrik 2020
Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, u ka shprehur ngushëllime familjes së gruas që ka ndërruar jetë dje në Kamenicë, pasi dyshohet se është vrarë nga burri i saj.Osmani ka deklaruar se kjo kohë...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.