×
 • Kronika
 • Kronika

  Pesë raste të dhunës në familje, viktimë gratë

  FrontOnline
  09 Shtator 2020

  Policia e Kosovës ka pranuar pesë raste të raportimit të dhunës në familje, në të gjitha këto raste viktimë kanë qenë gratë.

  Këto raste të dhunës janë raportuar të kenë ndodhur, dy në Fushë Kosovë dhe tri në Prishtinë.

  Sipas Policisë në Fushë Kosovë mbrëmë është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar, pasi që i njëjti kishte sulmuar fizikisht bashkëshorten e tij. Viktima ka pranuar tretman mjekësor. Me vendim të prokurorit, i dyshuari është dërguar në mbajtje. Po në Fushë Kosovë mbrëmë është arrestuar i dyshuari mashkull pasi që i njëjti ka ushtruar dhunë psiqike ndaj nënës së tij. Viktima ka pranuar tretman mjekësor. Me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje.

  Ndërsa në rrugën “Fuad Dibra” në Prishtinë, është arrestuar një burrë pasi që i njëjti ka sulmuar fizikisht bashkëshorten e tij. Viktima ka pranuar tretman mjekësor. Me vendim të prokurorit i dyshuari dërgohet në mbajtje. Po ashtu, dje në kryeqytet viktima femër kosovare ka raportuar se ishte sulmuar fizikisht nga bashkëshorti i saj. I dyshuari është arrestuar dhe me vendim te prokurorit është dërguar ne mbajtje.

  Në Prishtinë është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar, pasi që i njëjti kishte sulmuar fizikisht të bijën e tij viktimën femër kosovare. Viktima nuk ka pranuar të shkoj në strehimore. Me vendim të prokurorit, i dyshuari është dërguar në mbajtje.

  Petrol Company hap pikën më të re në Orllat me super çmime për Black Friday: Diesel 1.51€ dhe Benzinë 1.38€
  Nga Rubrika
  Kronika23 Prill 2024
  Një 25-vjeçar nga Kosova ka vdekur në një aksident trafiku në Itali. Siç raportojnë mediat lokale në Itali, rasti ka ndodhur gjatë...
  Kronika23 Prill 2024
  Gjykata Themelore në Prishtinë - Departamenti për Mitur ka shpallur Aktgjykimin në çështjen penale kundër tetë të akuzuarve për dhunimin e 11...
  Kronika23 Prill 2024
  Është gjetur 12-vjeçarja e cila ishte raportuar e zhdukur nga babai i saj në Pejë. Lajmi u konfirmua për Front Online nga...
  Të tjera
  Lajme23 Prill 2024
  Në cilësinë e Koordinatores Kombëtare kundër dhunës në familje, dhunës ndaj grave dhe dhunës me bazë gjinore, javën e kaluar, ministrja e...
  Lajme23 Prill 2024
  Nënkryetarja e Partisë Demokratike të Kosovës, Vlora Çitaku, ka thënë se procesi i votimeve në veri për shkarkimin e katër kryetarëve aktualë,...
  Vip23 Prill 2024
  Këngëtari, Luiz Ejlli dhe reperi, Ledri Vula gjatë ditës së sotme kanë publikuar video se bashku. Studio muzikore, i ka bërë bashkë...
  Vip23 Prill 2024
  Pas përfundimit të aventurës së tij në shtëpinë më të famshme në Shqipëri, Lidi i është kthyer jetës së përditshme duke qenë...
  Lajme23 Prill 2024
  Dëshmitari Gazmend Zeqiraj, në seancën e shqyrtimit gjyqësor ndaj tre të akuzuarve Kastriot, Kreshnik dhe Halil Mehmetaj, të cilët ngarkohen për vrasje...
  Lajme23 Prill 2024
  Pas publikimit të këtij raporti për Front Online e ka komentuar drejtori ekzekutiv i Institutit të Kosovës për Drejtësi, Ehat Miftaraj. Miftaraj...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.