×
Etiketë: familje
Lajme01 Tetor 2020
Shoqata Bamirëse “Jetimat e Ballkanit”, në kuadër të aktiviteteve të saj bamirëse, dhe në bashkëpunim të ngushtë me Komunën e Malishevës, përkatësisht shtabin komunal për menaxhimin e pandemisë së covid-19, sot ka ndihmuar 120 familje...
Kronika27 Shtator 2020
Policia e Kosovës ka arrestuar në Pejë një 46 vjeçar me inicialet L.M, pasi i njëjti ka sulmuar fizikisht bashkëshorten e vet. Ndërsa në njërën nga dhomat e shtëpisë së tij janë gjetur armë të...
Lajme26 Shtator 2020
Në 22 vjetorin e masakrës së Abrisë të Epërme, deputeti i Kuvendit të Kosovës, Rexhep Selimi ka kujtuar 23 anëtarët e rënë të familjes Deliu. Në një postim në Facebook, Selimi ka thënë se emrat,...
Kronika23 Shtator 2020
Rastet e dhunës në familje vazhdojnë të jenë shqetësuese në Kosovë. Vetëm gjatë 24 orëve të fundit në polici janë regjistruar 5 raste të dhunës në familje. Në shumicën dërmuese viktimë janë gratë. Rastet e...
Bota/Rajoni19 Shtator 2020
Cikloni i rrallë mesdhetar “Ianos” ka goditur fuqishëm disa zona të Greqisë. Në të gjitha zonat të cilat ka prekur cikloni Shërbimi Zjarrfikës ka pranuar mbi 2450 thirrje urgjente për ndihmë, ndërsa ka shpëtuar rreth...
Lajme13 Shtator 2020
Gjashtë persona janë arrestuar dhe një tjetër është në kërkim, pasi ata kanë ushtruar dhunë në familje. Sipas raportit 24 orësh të policisë, në qytete të ndryshe të Kosovës, janë raportuar 7 raste të sulmeve...
Lajme09 Shtator 2020
Një person është arrestuar pasi kishte sulmuar bashkërshorten e tij. Sipas Policisë së Kosovës, ngjarja ka ndodhur të hënën rreth orës 20:00, në Fushë Kosovë. Siç thuhet në raport, viktima ka pranuar tretman mjekësor. “Është...
Kronika09 Shtator 2020
Policia e Kosovës ka pranuar pesë raste të raportimit të dhunës në familje, në të gjitha këto raste viktimë kanë qenë gratë. Këto raste të dhunës janë raportuar të kenë ndodhur, dy në Fushë Kosovë...
Kronika06 Shtator 2020
Pesë raste të dhunës në familje kanë ndodhur gjatë 24 orëve të fundit në qytete të ndryshe të Kosovës. Sipas Policisë, një person është arrestuar në Prishtinë, pasi kishte sulmuar fizikisht ish- bashkëshorten e tij....
Kronika03 Shtator 2020
Gjashtë raste të dhunës në familje janë raportuar gjatë ditës së djeshme në Policinë e Kosovës, raporton Front Online. Policia e Kosovës përmes një njoftimi ka bërë të ditur se dy raste të dhunës në...
Lajme28 Gusht 2020
Sipas psikiatrit Ferid Agani faza e karantinimit në fillim të pandemisë ka qenë një sfidë e madhe, që shumë persona nuk kanë arritur ta kalojnë lehtë. Agani në një intervistë për Front Online ka thënë...
Kronika23 Gusht 2020
Dhuna në familje vazhdon me përmasa shqetësuese në Kosovë. Vetëm gjatë ditës së shtunë 6 raste janë raportuar në Policinë e Kosovës. Dy raste ndodhen në Peje, një në Gjakovë, Klinë, Drenas. Ky është raporti...
Lajme22 Gusht 2020
Në fillim të javës, kryeministri Avdullah Hoti, është shëruar nga COVID19. E ca ditë më pas, Hoti ka gjetur kohë të kaloj ditën në natyrë, në Prevallë. Hoti së bashku me gruan dhe djalin e...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.