×
Etiketë: familje
Lajme06 Korrik 2020
Policia e Kosovës ka bërë të ditur se për disa raste të dhunës në familje për 24 orë. Rastet e dhunës në familje kanë ndodhur në Gllogoc, Prizren, Rahovec, Vushtrri. Gllogoc 05.07.2020 – 00:41. Është...
Kronika29 Qershor 2020
Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit ka arrestuar pesë persona për dhunë në familje. Sipas raportit të policisë, rasti më i rëndë ishte ai në Ferizaj, ku raportohet se i...
Front TV27 Qershor 2020
Në një intervistë për Front Online drejtori i Departamentit për Operacione në Policinë e Kosovës, Afrim Ahmeti thotë se jo të gjitha rastet e raportuara për dhunë në familje, janë incidente që kanë ndodhur ndërmjet...
Front TV27 Qershor 2020
Rastet e dhunës në familje prej fillimit të këtij viti e deri më tani kanë shënuar rritje për 24.37 për qind në krahasim me pesë mujorin e vitit të kaluar. Sipas drejtorit të Departamentit për...
Kronika26 Qershor 2020
Një person ka ushtruar dhunë fizike ndaj bashkëshortes së tij, e cila më pas ka pranuar tretman mjekësorë. Sipas raportit 24 orësh të Policisë së Kosovës, rasti ka ndodhur të enjten rreth orës 15:00, në...
Kronika26 Qershor 2020
Tre persona janë ndaluar nën dyshimin se kanë kryer veprën “dhunë në familje”. Sipas njoftimit për media, në Gllogoc një grua ka raportuar se pas një marrëveshje në familje ka përjetuar dhunë fizike dhe psikike...
Lajme23 Qershor 2020
Kryetari i Federatës së Sindikatave në Shëndetësi, Blerim Syla ka deklaruar se Kosova gjendet para një kolapsi, duke e lidhur me pandeminë Covid-19.Ai ka apeluar tek qytetarët të kenë kujdes të shtuar në këtë periudhë...
Bota/Rajoni17 Qershor 2020
Autoritetet në Berlin kanë vendosur 369 familje nën karantinë pasi dhjetëra njerëz rezultuan pozitive në koronavirus. Zyrtarët në rrethin jugor të Neukoelln thanë se shpërthimi përfshinte shtëpi në shtatë vendndodhje të ndryshme dhe në disa...
Lajme15 Qershor 2020
Në Kosovë gjatë ditëve të fundit është kthyer fluksi i të infektuarve me COVID-19. Një nga qytetet ku po vazhdon të rriten numri i të infektuarve po del të jetë edhe Istogu, shkruan Front Online....

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.