×
 • Kronika
 • Kronika

  Arrestohen pesë persona për dhunë në familje gjatë 24 orëve në Kosovë

  FrontOnline
  29 Qershor 2020

  Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit ka arrestuar pesë persona për dhunë në familje.

  Sipas raportit të policisë, rasti më i rëndë ishte ai në Ferizaj, ku raportohet se i dyshuari mashkull kosovar ka ushtruar dhunë fizike ndaj bashkëshortes se tij viktimës femër kosovare, me ç’ rast sipas raportit të mjekut i ka shkaktuar lëndime të rënda trupore.Në lidhje me rastin është konsultuar prokurori i shtetit dhe me urdhër të tij i dyshuari dërgohet në mbajtje.

  Rastet tjera janë në Prishtinë, Gjilan, Ferizaj, Malishevë e Gjakovë.

  Detaje nga raporti i Policisë së Kosovës:

  Prishtinë 28.06.2020-20:00. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi që i njëjti ka sulmuar fizikisht dy viktimat bashkëshorten dhe vajzën e tij. Viktimat kane pranuar tretman mjekësor, ndërsa pas intervistimit me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje.

  Gjilan 27.06.2020-15:30 Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi që i njëjti pas një mosmarrëveshje ka sulmuar fizikisht bashkëshorten e tij viktimën femër kosovare. Viktima ka pranuar tretman mjekësor, ndërsa pas intervistimit me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje.

  Ferizaj 28.06.2020-01:30. Raportohet se i dyshuari mashkull kosovar ka ushtruar dhunë fizike ndaj bashkëshortes se tij viktimës femër kosovare me ç’ rast sipas raportit të mjekut i ka shkaktuar lëndime të rënda trupore. Në lidhje me rastin është konsultuar prokurori i shtetit dhe me urdhër të tij i dyshuari dërgohet në mbajtje .

  Malishevë 28.06.2020, 19:45. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi që i njëjti pas një mosmarrëveshje kishte sulmuar fizikisht viktimën (vajzën e tij) femër kosovare. Viktima nuk ka pranuar tretman mjekësor, ndërsa pas intervistimit me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje.

  Gjakovë 28.06.2020, 19:15. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi që i njëjti pas një mosmarrëveshje kishte sulmuar fizikisht vëllanë e tij viktimën mashkull kosovar. Viktima ka pranuar tretman mjekësor, ndërsa i dyshuari pas intervistimit me vendim të prokurorit dërgohet në mbajtje.

  Si të kurseni mbi 350 kilovatë/orë në muaj me një investim të thjeshtë, tregon Idriz Ferati, drejtor i Auditimit në…
  Nga Rubrika
  Kronika20 Shkurt 2024
  Prokuroria Speciale ka ngritur aktakuzë kundër Dibran Hoxha i njohur ndryshe si “Kobra” dhe katër personave të tjerë, lidhur me vrasjen të...
  Kronika20 Shkurt 2024
  Pas tri orë intervenimi, është arritur që të shuhet zjarri në ndërtesën shumëkatëshe në lagjen “Pejton” në Prishtinë. E si pasojë e...
  Kronika20 Shkurt 2024
  Për shkak se deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Valon Ramadani ka kërkuar kohë të caktimin e një avokati tjetër, ka dështuar përsëri të...
  Të tjera
  Bota/Rajoni20 Shkurt 2024
  Delegacioni shqiptar i kryesuar nga Kryeministri Edi Rama po viziton Turqinë për takimin e Këshillit Strategjik të Nivelit të Lartë mes dy...
  Lajme20 Shkurt 2024
  Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka përmendur tre momente që sipas tij Turqia dhe presidenti i saj, Recep Tayyip Erdogan,  nuk do...
  Vip20 Shkurt 2024
  Meriton Mjekiqi në ditën e sotme ka prishur sfidën e ‘Vëllait të Madh’. Kjo pasi ai hyri në pishinë duke dënuar kështu...
  Bota/Rajoni20 Shkurt 2024
  Forca të shumta policie janë stacionuar përreth Kryeministrisë, teksa mbështetësit e opozitës po protestojnë në bulevardin “Dëshmorët e Kombit” në tubimin e...
  Lajme20 Shkurt 2024
  Besa Gaxherri nga LDK-ja thotë se marrëdhëniet me Shtetet e Bashkuara të Amerikës tashmë janë të dëmtuara, madje sipas saj, edhe më...
  Sport20 Shkurt 2024
  Ish-trajneri i portierëve tek Blackburni, Steven Drench, njëherësh ish-trajner i portierit të Arsenalit, David Raya, ka thënë se duart gjigante të reprezentuesit...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.