×
Etiketë: 24
Lajme01 Tetor 2020
Ministri i Arsimit dhe Shkencës, Ramë Likaj ka kujtuar 23 vjetorin e protestave studentore me 1 Tetor 1997. Likaj derisa ka kujtuar ngjarjen e protestës së Lëvizjes Studentore, thekson se kjo i ka dhënë drejtim...
Lajme01 Tetor 2020
Numër i lartë i gjobave ditore për shkelje të ligjit antiCOVID-19. Gjatë së mërkurës Policia e Kosovës ka shqiptuar 562 gjoba në bazë të ligjit COVID-19. Ndërkaq 45 aksidente kanë ndodhur gjatë kësaj kohe, 19...
Lajme30 Shtator 2020
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) i ka publikuar rezultatet e fundit për viktimat, rastet e reja dhe të shëruarit nga Coronavirusi. Gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar 62 pacientë. Numri i...
Lajme29 Shtator 2020
Në 24 orët e fundit janë regjistruar 54 raste të reja pozitive me koronavirus në Kosovë, ndërsa edhe një herë nuk është regjistruar asnjë vdekje, ka bërë të ditur ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj. Në...
Lajme29 Shtator 2020
Për vepra të ndryshme, Prokuroria e Shtetit ka ngritur 120 aktakuza kundër 134 personave. Bëhet e ditur se me urdhër të Prokurorisë së Shtetit, brenda 48 orëve janë ndaluar 15 persona dhe ndaj pesë personave...
Lajme29 Shtator 2020
Policia e Kosovës, për 24 orët e fundit ka shqiptuar 482 tiketa në bazë të Ligjit Covid-19, raporton Front Online. Ndërsa, po ashtu ka shqiptuar edhe 1 mijë e 216 tiketa për ata që kanë...
Kronika29 Shtator 2020
Policia e Kosovës ka publikuar statistikat e aksidenteve të ndodhura gjatë ditës së djeshme në Kosovë. Numri total i aksidenteve të djeshme është 38, nga kjo shifër, një aksident ka përfunduar me fatalitet, gjashtë me...
Lajme28 Shtator 2020
Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 645 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren,...
Lajme28 Shtator 2020
Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj përmes një postimi në Facebookka treguar se nga 645 testime që janë kryer në 24 orët e fundit, 48 prej tyre kanë rezultuar pozitivë. Ndërsa ka bërë të ditur po...
Kronika28 Shtator 2020
Prokurori i Shtetit njofton se gjatë 24 orëve të fundit ka ndaluar për 48 orë gjashtë persona, si dhe ka bërë dy kërkesa për caktimin e paraburgimit të dy personave. Prokuroria Themelore në Prishtinë, gjatë...
Lajme28 Shtator 2020
Për 24 orë në Kosovë kanë ndodhur 30 aksidente, prej të cilave 16 kanë përfunduar me persona të lënduar. Ndërsa, 14 aksidente kanë përfunduar me dëme materiale. Policia njofton se për shkelësit e rregullave të...
Bota/Rajoni27 Shtator 2020
Në 24 orët e fundit janë kryer 832 testime dhe janë konfirmuar 106 të prekur me virusin SARSCOV2 dhe 2 viktima. Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën thirrje qytetarëve të mos e ulin...
Lajme27 Shtator 2020
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka publikuar të dhënat rreth situatës me COVID-19 në 24 orët e fundit në vend. Në njoftim bëhet e ditur se tre persona kanë vdekur, 13 janë shëruar...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.